GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2021 22:41   Güncelleme : 09-01-2021 22:41

WhatsApp yerine Telegram

Mobil uygulamalara son dönemlerde katılan Telegram, güvenli anlık mesajlaşma imkanı sağlamasıyla bir anda milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilir hale geldi.

WhatsApp yerine Telegram

Son dönemde WhatsApp'ın en büyük rakibi olarak ortaya çıkan ve şimdiden milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan Telegram, büyümesini her geçen gün sürdürerek, daha çok insana ulaşıyor.

Dünya üzerinde çok sayıda kullanıcısı bulunan WhatsApp, kullanıcılarına bir bildirimle koşullarını ve gizlilik ilkelerini güncellediğini duyurdu. Facebook'un bünyesinde olan WhatsApp kullanıcılardan verilerinin Facebook ile paylaşılmasına onay vermelerini istiyor. WhatsApp’ın bu güncellemesinden sonra mesajlaşmalarda güvenli erişim sunan Telegram, her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. 

Rus programcısı PavelDurov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Telegram hem mobil hem de masaüstü sistemleri ile ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına hizmet veriyor.

TELEGRAM'IN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
- Telegram sunduğu teknoloji sayesinde Telegram bile mesajlarınızı göremiyor.
- Bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile her platform saniyeler içerisinde karşınıza gelir, içerik eşleştirilir.
- Telefon numarası ile kayıt olunmasına rağmen telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılır.
- Mesajların Telegram dahil, üçüncü kişilere iletilmesi engellidir.
- Görüntülü ve sesli mesaj özellikleri sunar
- Gönderilen mesajı ‘belirli bir süre sonra yok et’ özelliği vardır. Mesajlar     belirlenen sürenin sonunda her iki taraftan silinir.
- Son görülme özelliği kapatılabilir.
- Masaüstü uygulaması seçeneğiyle kullanma özelliği sunar.
- Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye bildirim gönderilir.