GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2022 22:26   Güncelleme : 09-01-2022 23:36

Yavuz Yıkılmaz'dan Karamustafa'ya sert eleştiri

Genel Yayın Yönetmenimiz Yavuz Yıkılmaz, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa'yı adeta top tuttu. Yavuz Yıkılmaz, Karamustafa'yı KAYÜ Reisi olarak tanımladı.

Yavuz Yıkılmaz'dan Karamustafa'ya sert eleştiri

TRKayseri.com internet sitesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Yıkılmaz, kaleme aldığı köşe yazısında Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa'yı sert bir dille eleştirdi. ''Senin gibi rektörün istifası alınmalı'' dediği yazısına ''kısmet olursa bu dönem 3. fakültemde de mezuniyet diplomamı alıp, 4. fakülte için sınavlara gireceğim. Ama bu asla Kayseri Üniversitesi olmayacak. KAYÜ Reisi Kurtuluş Karamustafa orada olduğu sürece..'' sözleriyle damga vuran Yıkılmaz'ın tepkisinin nedeni ise belli oldu.

REKTÖR MÜ, REİS Mİ ?
Bir Rektörün, bir siyasi parti organizasyonuna katılmasının ardından o partinin simgesi olan hareketi yaparak poz vermesine tepki gösteren TRKayseri.com internet sitemizin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Yıkılmaz, Rektör Karamustafa'nın bu durumu sadece siyasi güç için yaptığını düşündüğünü ifad ediyor. ''Reis'' benzetmesiyle eleştirdiği Rektör Karamustafa'nın yaklaşımını etik dışı olarakta gören Yıkılmaz ''Bu adam bir eğitmen.. Bu adam bir akademisyen.. Bu adam Kayseri'nin en önemli eğitim kurumularından birinin başı. Bu adam diye sayacağım daha onlarca da madde de var. Fakat bunların hiç birini umursamayan bu adam eğitimle siyaseti bir biriyle harmanlıyor. Bir eğitmen gibi değilde, bir siyasi parti sempatizanı olarak bunu yapıyor'' yorumuyla önemli bir konuya dikkat çekti.

SENİN GİBİ REKTÖRÜN:
Yazısında, ''MHP'nin düzenlediği Kayseri Gençlik Şöleni'ne ait bir fotoğraf. O fotoğraf karesi, bunca yıllık meslek hayatında ''her şeyi gördüm'' diyen gazeteciye bile küçük dilini yutturacak cinstendi. O fotoğrafa, bir siyasi partinin gençlik şölenine katılan Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'nın ülkücü hareketin simgesi olan kurt işaretini yaptığı yansıyor.'' ifadelerine yer veren Yıkılmaz, ''Senin gibi rektörün... diye başlayıp.. ! Görevine son vermek gerekir diye de cümleyi basitçe bitirmem gerekir. Senin gibi rektörün.. diye başlayıp..! Sabahına fotoğraftan önce özür yazısının yayınlandırılması gerekir.'' cümlesiyle de tepkisini açık açık satırlarına aktardı.

Yavuz YIKILMAZ'ın yazısını okumak için TIKLAYINIZ

BÜYÜKKILIÇ YUMRUK YAPTI:
Protokolde Ak Parti'nin en başarılı isimlerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlkte oturan ayağa kalkarak okunan marş sırasında ülkücü hareket işareti yapan Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa'nın objektiflere yansıyan bu fotoğrafında önemli bir detay dikkat çekti. Fotoğrafta Ak Partili belediye başkanı Büyükkılıç'ın siyasi bir hareket değil de elini yumruk yaparak havaya kaldırdığı görülüyor.