GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2020 19:24   Güncelleme : 31-12-2020 19:29

Yılın ilk günü canlı ders var mı

1 Ocak canlı ders olup olmayacağı sorusu öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı.

Yılın ilk günü canlı ders var mı

Yılın ilk günü ders programı canlı ders var mı sorusu, öğrencilerin gündemine geldi. Uzaktan eğitim sürecinin devam etmesi dolayısıyla eğitimlerini online olarak alan pek çok kişi, resmi tatiller kapsamında yılın ilk günü canlı ders olup olmadığı merak ediliyor.

Yeni yılın ilk günü, uzaktan eğitim alan öğrencilerin kafası karıştı. 1 Ocak canlı ders olup olmadığını araştıran öğrenciler, internet sitelerinden araştırmalar yaparak sonuçlarına ulaşmaya çalışıyor.

31 ARALIK VE YILBAŞINDA CANLI DERS OLACAK MI?

31 Aralık tarihinde okullarda eğitim devam edecek.

1 Ocak tarihinde ise yılbaşı tatili olduğu için canlı ders olmayacak. Bakan Selçuk, Twitter hesabından 2020'de eğitim öğretim alanında yapılan çalışmaları değerlendirdiği video mesaj yayınladı. Selçuk, 2020'nin herkes için zor ama bir o kadar da öğretici bir sene olduğunu belirten Selçuk, "Değişmek ve dönüşmek için potansiyelimizi kullanma ve harekete geçme fırsatı yakaladık" dedi. Yıllar içinde hayata geçirilebilecek projeleri aylar, haftalar, hatta günler içinde hazır hale getirdiklerini kaydeden Selçuk, "TRT EBA kanallarını, 10 gün içinde kurduk ve 23 Mart’tan bu yana içeriğini zenginleştirerek kesintisiz yayın yapıyoruz.

Uzaktan eğitimin ana mecrası haline gelen EBA, bugün dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi olarak hizmet veriyor. Uzaktan eğitimde her çocuğumuzun adil erişim hakkını korumak için EBA destek noktaları kurduk. Cihaz ve internet desteği sağladık. Dijital kaynaklar başta olmak üzere nitelikli ve eğitici içerikler hazırladık, çocuklarımıza sunduk. Özel gereksinimli çocuklarımızın yeri çok ayrı. Onların eğitim süreçlerinin sekteye uğramaması için mevcut eğitim imkânlarımızı, çocuklarımızın ihtiyaçlarına uyumlu hâle getirdik. Okullarımızı, hijyen konusunda TSE standartlarına uygun şekilde sertifikalandırdık. Okullarımızın maske ve dezenfektan ihtiyacını karşılamak için çıktığımız yolda, meslek liselerimizle ve hayat boyu öğrenme kurumlarımızla bugün üretim arzımızı tüm Türkiye’ye ve hatta dünyaya sunmaya başladık" dedi.