GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2021 11:16   Güncelleme : 16-10-2021 11:16

Yücel; "Hurdacılar Sitesine ASM Mi Olur?"

Kocasinan ilçesine bağlı Yenidoğan mahallesine yapılması planlanan Aile Sağlığı Merkezi’nin yeri, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ekim ayı toplantısında değiştirildi. Projede yapı olarak küçültülen ve yeni planlanan merkezin yeni yeri Hurdacılar Sitesi olarak belirlendi. 

Yücel;

Kocasinan ilçesine bağlı Yenidoğan mahallesine yapılması planlanan Aile Sağlığı Merkezi’nin yeri, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ekim ayı toplantısında değiştirildi. Projede yapı olarak küçültülen ve yeni planlanan merkezin yeni yeri Hurdacılar Sitesi olarak belirlendi. 

Sanayi alanının içerisine bu merkezin yapılması fikrinin iyi olmadığını söyleyen İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Meclis Üyesi Kazım Yücel, buraya yapılacak yatırımın boşa gideceğini söyledi.

Yenidoğan Mahallesi için Hurdacılar Sitesi içerisine yapılması planlanan yeri ziyaret eden İYİ Partili Kazım Yücel, "Oto hurdalarının, kömürcülerin, oto tamircilerinin olduğu bir yerde Aile Sağlık Merkezi olur mu" diyerek “Bir sağlık ocağı yeri olmasına rağmen, bu yer değiştirilerek, sanayi merkezi içerisinde yer alan hurdacılar sitesinin olduğu yere yapılmak isteniyor” dedi. Geçmişte planlanan yeri büyükşehir belediyesinin sosyal hizmet alanına dönüştürdüğünü ve yeni planlanan yerin bir kadının, çocuğun rahatlıkla gelip gidemeyeceği bir yer olduğunu dile getiren Yücel, “Valilik ve kaymakamlık izinlerinin alınıp alınmadığını bilmediğimiz bir noktaya Aile Sağlık Merkezi yapılmak isteniyor. Ben burada yer alan esnaflarla ve mahalle halkıyla sohbet ettim. Burada sağlık ocağı olmaz dediler” dedi.