GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2020 11:32   Güncelleme : 29-08-2020 11:32

Zafer bayramında sokağa çıkma yasağı mı var

Tüm dünyayı saran ve hayatlarımıza birçok kısıtlama getiren Covid-19 salgını nedeniyle yeniden sokağa çıkma yasağı gelip gelmeyeceği herkes tarafından merak ediliyor.

Zafer bayramında sokağa çıkma yasağı mı var

Son zamanlarda Korona virüs vaka sayılarının yükselişe geçmesiyle denetimler arttı. Yeniden sokağa çıkma yasağı mı gelecek sorusu ise akılları karıştırdı.


Mart ayından beri ülkemizde görülen ve uzun bir karantinaya neden olan Korona virüs vakalarının önüne geçmek için sıkı tedbirler alınmıştı. Bu tedbir ve önlemler neticesinde Covid-19 salgınında Türkiye'de vaka sayısı binin altına düşmüştü. Vaka sayılarının azalması ile kontrollü sosyal hayat ve yeni normalleşme sürecine girilerek, kademeli olarak işletmeler açıldı. Ancak vaka sayılarının azalması rehavete neden oldu ve yeni normalleşme sürecinde Covid-19 vakaları yeniden artış gösterdi. 6 bini geçkin kişinin hayatını yitirmesine neden olan Korona virüs vakaları özellikle Kurban Bayramı sonrasında yükselişe geçti.

30 Ağustosta kısıtlama var mı
Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son tabloya göre, Türkiye'de son 24 saatte 1517 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 36 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 265 bin 515, can kaybı 6 bin 245 oldu. Vaka sayısının yeniden bin 500'ün üstünde olması ise vatandaşı endişelendirdi. Sosyal medya hesaplarından sürekli olarak halkı uyarmaya devam eden Bakan Koca'nın son tabloyu açıklaması üzerine her kes yeniden sokağa çıkma yasağı gelecek mi sorusunu sormaya başladı. Pazar günü 30 Ağustos Zafer Bayramı olması nedeniyle kutlamalara kısıtlama getirilirken, 81 il bazında sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı merak konusu oldu.

Yeni normalleşme döneminde artan vaka sayıları nedeniyle birçok alanda kısıtlama getirilirken, sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama gelmedi.