DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Yavuz Yıkılmaz
Yavuz Yıkılmaz
Giriş Tarihi : 28-05-2022 16:22
Güncelleme : 28-05-2022 19:04

Aranan 900 Bin Dolar Bulundu !

Tarihinde 2. kez final oynamayı başaran Kayserispor'un kaybettiğinin sadece kupa olmadığını, sadece Avrupa bileti olmadığını düşündükçe..
Üzüntüm, kızgınlığa dönüşüyor.

Hocasının oyunu okumaktan uzak bir takımın kaybettiklerini hesaplamak, Kayserispor sevdalılarına düşüyor!

Hikmet Karaman'ın bize en büyük öğretisi olan ''90 dakika bitmeden, hiç bir maç kazanılmış değildir'' düsturunu felsefe edinen futbolcuların ve bu felsefeyi kulüp girişine yazdırmaya ramak kalan Berna Gözbaşı'nın bizlere umarım son kazığı olur bu kupa finali.

Binlerce insanını otobüslerle İstanbul yollarına düşürürken, onlarca taraftarının uğradığı saldırıya ''gık'' bile demeyen, hatta onun yerine Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ile Fair-Play şovları yapan Gözbaşı'nın yaptığına da artık ''yanlış'' demeliyiz!

Finale kadar tamamen futbol şansıyla gelen bir takımın teknik direktörünü ilahlaştırıp, herkese ''ona biat edin'' diyebilecek noktaya gelen bir kulüp başkanının artık ipleri ya eline alması, ya da perde oyununu bırakması gerek.

Dahası var!
10 Yaşındaki çocuğun bile bildiği ''finaller sabır ister'' kuralını yok sayan Hikmet Karaman'ın yine tamamen şansına güvenerek kupa kaldıracağını düşünmesine izin veren bir başkanın varlığı açıkçası beni kaşındırıyor.

Hatta daha da ileri gideyim biraz da huylandırıyor.
Kazansa alacağı para 1 buçuk milyon dolar iken, Avrupa'ya gidebilmek için acil ödenmesi gereken 3 Milyon Dolar vardı. Kaybedince 900 bin Dolar'a sahip olan Kayserispor'un ödeyeceği paranın sadece sıfır lira olması da beni huylandırıyor.

Taraftarını otobüslere doldurup yollara düşürmenin dışında hiç bir şey yapmayan bir kulüp yönetimi beni huylandırıyor.

Dahası var!
Neredeyse Outlet kıvamında tutulan store içerisinde kupaya özel hiç bir ürün planlamayan bu durumu hem taraftara, hem şehre özel bir hal aldırmayan bir zihniyet gördüm.

Kupa maçı öncesi alış veriş yapmak istediğim storeden sadece şapka alabildim. Bedeni bitmişler, tükenmiş ve yenisi artık gelmeyen ürünler. Fabrikasından neredeyse daha yüksek rakamlara orjinal ürünler ve sanki merdiven altı üretilmiş havası aksesuarlar!..

Neresinden tutsak elimizde kalacak, eleştirecek çok şey var.
Her bir satırı başlı başına bir yazı olabilecek konular var.


Eksileri ve eleştirileri böyle sıralayınca da, ancak şunu demek geliyor içimden;
Bir kulüp yöneticisini hastanelik olan, kulaklarını, gözlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan taraftarının yanına göndermeyen bir başkana da, zaten Hikmet Karaman gibi kazanmayı futbolcularının kişisel başarısına, tesadüflere ve şansa bırakan bir hoca yakışırdı!

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA