DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Yavuz Yıkılmaz
Yavuz Yıkılmaz
Giriş Tarihi : 24-12-2020 19:04
Güncelleme : 24-12-2020 19:59

Gelen gideni aratıyor

Bir takım düşünün...
Sahada 11 oyuncusu, kenarda yedekleri, kulübe de antrenörler var. Ama kenarda oyuna müdahale edecek, bir teknik direktörü yok. Şimdi o takıma kısaca Kayserispor adını verin.

Bu Kayseripspor aylar sonra ilk kez galibiyete bu denli yakın olacak; ama hocasının oyuna yaptığı daha doğrusu yapmadığı müdahaleler yüzünden sahadan yenilgiyle ayrılacak!
Hem de kendi evinde.

Hata desen hata değil.
Yanlış desen yanlış değil.
Olsa olsa utanç!

3 Gün önce Antalyaspor karşısında Fernandes'e sabretmesiyle saç baş yolduran ve yenilgiye resmen davetiye çıkartan Samet Aybaba, Konyaspor maçında da hamle yapmama konusunda gösterdiği ısrarla yenilgiyi çağırdı. 50'den sonra yapması gereken hamleleri bekletmesiyle resmen takımı doğradı. Oyunu kenardan izlemesiyle bardağı taşırdı.

Bir hoca yanlış hamle yapar! "Öyle uygun gördüm der" ama, hamle yapmayarak takımı böylesi zora düşüremez! Geldi geleli 4 beraberlik 2 yenilgi alarak kaybetmemeyi değil, kazanamamayı Kayserispor'a aşılayan halef ile selefi bir kıyaslayın.

Gelen gideni aratıyor!
Hadi, Antalyaspor maçı için bir kaza diyelim.
Hakem hatası!
Talihsizlik!

Ama Konyaspor maçı, hem de 80'e kadar 1-0 önde olduğun maçı yenilmenin tarifi yok! Bana Samet Aybaba'nın iyi bir teknik direktör olduğunu, bu saatten sonra kimse inandıramaz! Böyle bir oyun okuma, bu kadar ısrar Kayserispor için tam bir facia. Ne kadar daha sabredilir artık bilmem ama Samet Aybaba'nın bir an önce gönderilmesi gerektiğine inancım fazla.

İlk baştan beri ısrarla söylediğim Tamer Tuna yada Özbekistan'da şampiyonluk yaşayan Şota Arvaledze bu takım için biçilmiş kaftan.. Hatta Tugay Kerimoğlu gibi teknik direktörlük kariyerinde başarıya aç isimler Kayserispor'a merhem olur.

Sahada yürüyen Fernandes'i, sarı kartı olduğu halde ''ya herro ya merro'' diyerek hakemi kandırmaya çalışan Lennon'u hizaya getirir. Lennon gibi, Fernandes gibi isimleri de saha da yürütmez at gibi koşturur.

Yada, Kayseri’deki ikili ilişkileri nedeniyle Samet Aybaba’yı gönderemeyip, sezon sonu da federasyonun küme düşmeyi bu yılda askıya alması beklenebilir.

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA