DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Yavuz Yıkılmaz
Yavuz Yıkılmaz
Giriş Tarihi : 19-02-2022 15:59
Güncelleme : 19-02-2022 16:19

Zeki mi bilmem ama komikler !

Esikler güzelmiş..
Eskiler zekiymiş..
Şimdikiler zeki mi bilmem ama komikler..

Eskiler dedim ya, siyasilere işaret ettim. Necmettin Erbakan gibi önemli bir zat-ı muhteremin ne denli özel ve seçilmiş bir kişi olduğunu siyasetle uzaktan, yakından ilgilenmeyen birisi olarak bugün daha iyi anladım.

Kayserispor hakkında "Kayserispor'a yapılan 24 milyonluk yardım biraz lüks değil mi?” diye soran Yeniden Refah Partisi yöneticilerine, bunu dedikten sonra neden Kayserispor maçına gideceklerini sormak için yapılan basın toplantısına gittim.

Neresinden baksanız komedi olan bir basın toplantısının da içine düştüm. Siyasete girmeden, sorularımı sorup çıkacağım toplantının sonuna kadar durmak zorunda kaldım. Mesleki deformasyondan olsa gerek, aklıma gelen siyasi soruları bile sordum.
Çünkü garip geldi.

 "Aşı olmadım. Olmayı da düşünmüyorum. mRNA demek insanın hücre çekirdeğine girmek demektir. O insanların yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. 3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir.' diyen bir siyasi liderin alt kadrosunun neredeyse 4'te 2'si aşılı, 4'te 1'kovid yüzünden karantina da, diğer yarısı da aşı karşıtlığı savunuyor. Ve diyorlar ki, ''liderimiz zorlama koymadı. İsteyen aşı olabilir dedi''

Tamam Fatih Erbakan onu dedi de, halk sormaz mı, ''sizin izinden gitmediğiniz liderinizin, biz neden peşinden gidelim'' diye..

Bir toplantıya gittim, neresinden tutacağımı, hangisini yazacağımı şaşırdım.
Yazacak o kadar çok şey var ki. 

Ben yine de Kayserispor'dan devam edeyim.. 
Konu dağılmasın..

Kayserispor maçına Kayserispor'a destek vermek için gideceklerini söyleyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Önder Narin'in ne aşısı var, ne de PCR testi verme niyeti. Mecburiyetlere ve dayatmalara karşı olduğunu sorduğum ''Aşınız yoksa maça nasıl gireceksiniz? PCR testi ile mi?'' sorusuna verdiği cevaptan çıkarttım.
Eee şimdi nasıl stadyumda destek vereceksiniz diye soracakken, kendisi ''maça giremezsekte geri döneceğiz. Umarım bizi alırlar'' diyerek kurduğu cümleyle karşı çıktığı düzende kendisine özel bir insiyatif beklediğini de incenden belirtmiş oldu.
Kaldı ki, maça da girdi. Bu nasıl oldu onu da anlamış değilim..!

Kayserispor maçlarını her hafta izlemek için loca alacağını söyleyen Önder Bey'in yardımcısının bu takıma verilen desteği eleştirmesiyle ilgili yönelttiğim soruda da gördüm ki, ilçe başkanları açıklama yaparken bir üst makama danışmıyor.
Çünkü Önder Narin'in bu konudan haberi bile yok..

Yazımın başında da söylediğim gibi, eskiler zekiymiş. Şimdikiler zeki mi bilmem ama komik.

Bir taraftan "Develi'de bu kadar hizmet bekleyen mahalle varken onca ihtiyaç sahibi insan varken yeni yapılan hastane Emar ve fako cihazı beklerken Kayserispor'a yapılan 24 milyonluk yardım biraz lüks değil mi?” diye soran bir ilçe başkanı var. Bir taraftada Kayserispor'a her türlü desteği vereceğiz diyen bir il başkanı. 
Bunların ikisi de ayın partiden. İkisi de aynı toplantı da. İkisi de aynı konuda yorum yapıyor. Ama bir birlerinin cümlelerine dokunmadan. Fikirlerinin ayrıştığını bile fark etmeden.

Şimdi Kayserispor'u ziyaret etmek istediklerini söyleyen Yeniden Refah Partisi'ni kulüpte karşılayacak olan Berna Göbaşı, bu cümleyi duyunca ne yapacak ?
O toplantı da ben yine bu soruyu sorarsam ne olacak ?

İşte bu yüzden yineliyorum söylediğim sözü.
Eskiler zekiymiş, şimdikiler zeki mi bilmem ama komik..

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA