Tepkilere Dayanamayan Büyükkılıç Kayseripark'ı Dizayn Etti Tepkilere Dayanamayan Büyükkılıç Kayseripark'ı Dizayn Etti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında görüşülen 42 asıl, 40 ek gündem maddeleri arasında öyle bir madde oylandı ki, detayı fark edenler adeta şaşkına döndü. Tasarruf Tedbirlerini hiçe sayarcasına danışman ve onlarca araç alım düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi, Anbar Mahallesi'nde bulunan Cami arsasını benzinlik arazisine çevirmek için belediye meclisine oya sundu.

CAMİ YERİNE BENZİNLİK:
Büyükşehir'in imara açılan alanlarda yapmakla mükellef olduğu kamu alanları üzerinde ilginç bir değişiklik kararı dikkat çekti. Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nın 53. maddesinde yer alan ve oylamaya sunulan bir onay fark edenlerin adeta küçük dilini yutmasına neden oldu. Anbar Mahallesi'nde bulunan ve planda cami alanı olarak yer alan arsanın akaryakıt istasyonu olması için meclisten onay isteyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin bu tutumu vatandaşın arsasının paraya çevrilip satılmak istenmesi olarak yorumlandı. Yeri benzin istasyonu olacak caminin ise, halkın kullanımına sunulacak olan parkın bir kısmına yapılması planlanıyor. 

PARK ALANINA KÜÇÜLECEK:
Cami arsasının benzin istasyonu olarak değiştirilmesini ve bunu da ileri bir tarihte ihale yoluyla milyonlarca liraya satmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı rant hesapları meclis gündeminden onaylanarak komisyona havale edildi. Komisyon yetkiilerinin incelemesi sonrası çıkacak olan olası bir onayın ardından halkın arazisinin artık bir ticarethane olarak ihaleye çıkması için geri sayımın başlaması bekleniyor. Yerine benzin istasyonu yapılacak olan caminin ise, yakın çevresinde bulunan park alanına taşınması için de meclis üyelerinden onay istenildiği ortaya çıkarken, bu dolanbaşlı yolda en büyük zararı yeşil alanından feragat etmek zorunda kalacak olan Anbar Mahalle sakinlerinin görmesi bekleniyor. Mevcut parkın kullanım alanından kısarak yerine benzin istasyonu yapılacak olan caminin bu yere inşa edilmesini isteyen Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin adeta ''cambaza bak cambaza'' diyerek gelir kapısı üretmeye kalktığı da gelen yorumlar arasında.

Editör: Yavuz Yıkılmaz