Ataş: Ba asla kabul edilemez Ataş: Ba asla kabul edilemez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından, Kayseri'de yaşanan olaylarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kayseri'de iğrenç ve rezil bir taciz vakası üzerinden kaos planı tezgahlandı. İkinci perde ise Suriye'nin kuzeyinde sergilendi. Bunları kimin yazdığını çok iyi biliyoruz. Kamu düzeni kırmızı çizgimizdir. Bu hassas çizginin yok sayılmasına, çiğnenmesine eyvallah demeyeceğiz." cümlelerine yer verdi.

KAYSERİ OLAYLARI:
Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı konuşmasında Kayseri'de çıkan olaylarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişte etki ajanları ve provokatörler eliyle ülkemize hangi bedellerin ödetildiğini gayet net hatırlıyoruz. Kayseri'de iğrenç ve rezil bir taciz vakası üzerinden aynı kaos planı tezgahlandı. İkinci perde ise Suriye'nin kuzeyinde sergilendi. Bunları kimin yazdığını çok çok iyi biliyoruz. Ne biz ne Suriyeli kardeşlerimiz bu sinsi tuzağa düşmeyeceğiz. Irkçı vandallığa ve provokasyonlara boyun eğmediğimizi altını çizerek söylemek istiyorum. Kimse kendini polisin, hakimin devletin yerine koyamaz. Kayseri'deki olaylar sonrasında ortalığı yakıp yıkan, polisimize saldıran 474 provokatör gözaltına alındı. Dün Suriye Milli Ordusu güçleri ve güvenlik kuvvetlerimiz kışkırtmalara gerekli müdahalelerde bulundu. Suriye Geçici Hükümeti şanlı bayrağımıza yönelik saldırıları lanetlediğini ifade etmiştir" dedi.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ BELLİ:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Almanya Sollingen'de evlatlarını ırkçı teröre şehit vermiş bir millet olarak bize yakışmayan, inancımız, kültürümüz, medeniyet değerlerimizle asla bağdaşmayan sahnelerin yaşanmasına göz yummayız. Kamu düzeni kırmızı çizgimizdir. Bu hassas çizginin yok sayılmasına, çiğnenmesine eyvallah demeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

KİRLİ ELLER ORTAYA ÇIKACAK:
"İstihbarat birimlerimiz sınırın öte tarafındaki ortaklarıyla çok titiz bir çalışma yürütmektedir." diyen Erdoğan, "Hangi kirli ellerin bu işlerin arkasında olduğunu mutlaka ortaya çıkaracağız. Türkiye'nin Suriye'deki mevcudiyeti teröristan kurma hayallerinin önündeki bariyerdir. Silahlarının namlusu ülkemize çevrili eli kanlı caniler orada var oldukça ülke ve milletimizin güvenliğini sağlamaya devam edeceğiz. Bölücü terör tehdidi ortadan kalktıkça elbette üzerimize düşeni yaparız" şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi