Tepkilere Dayanamayan Büyükkılıç Kayseripark'ı Dizayn Etti Tepkilere Dayanamayan Büyükkılıç Kayseripark'ı Dizayn Etti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne ait Erciyes AŞ., Erciyes'e çadır açacaklardan günlük 100 TL istediği ortaya çıktı. Kendi çadırıyla Erciyes'te bir gece geçirecek olan vatandaşlardan 100 TL para talep ettiği ve bunu da ''Doğayla buluşma zamanı. Çadırını al gel'' adıyla vatandaşlara duyurduğu öğrenildi.

Erciyes Dağı eteklerindeki 2 bin 200 rakımlı Tekir Yaylası, sıcak havadan ve şehir hayatının stresinden kurtulmak isteyenlere ev sahipliği yapıyor. Kış turizminin önemli merkezlerinden olan Erciyes Dağı, yaz mevsiminde Erciyes A.Ş. tarafından oluşturulan çadırlı kamp alanıyla halkın en sık tercih ettiği yerler arasında yer alıyor. Ancak, seçim zamanı KASKİ üzerinden yaptığı indirimin adeta açığını kapatmaya çalışan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ulaşımdan zammından sonra şimdi de gözünü Erciyes'te kamp yapanlara dikti.  Erciyes'e çadırını alıp giden vatandaşlardan bile para almaya kalkan Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Erciyes AŞ. adeta belediyede oluşan açığı kapatmak için seferber oldu. Vatandaşların tepki gösterdiği ve ''Bir ayak bastı parası ödemediğimiz kalmıştı'' dediği uygulama için özel afişler yaptıran Büyükşehir Belediyesi, daha önce vatandaşlara çadır kiralama hizmeti vererek gelir elde ediyordu.

Verimli bir kış sezonu geçiren ve milyonlarca yerli ve yabancı turisti Erciyes'te ağırlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki Erciyes AŞ'nin Genel Müdürü Hamdi Elcuman'ın, bu bölgede gece kendi çadırı ile kalacak ve karşılığında hiç bir hizmet almayacak olan vatandaşlardan alan ücreti almaya kalkmasına tepkiler arttı. Kimi vatandaşlar, ''Bir ayak bastı parası vermediğimiz kalmıştı'' derken bazıları ise, ''Bunlar daha iyi günler. Maliye Bakanı (Karbon ayak izi) dedi. Büyükşehir Belediyesi normal ayak izinin vergisini almaya başladı bile. Korkarız, yarın sokağa çıkıyoruz diye de ücret alırlar'' ifadesi kullanıldı.

Editör: Yavuz Yıkılmaz