Kayseri'nin Melikgazi İlçesi'ne bağlı Danışmentgazi Mahallesi'nde Suriye uyruklu bir şahsın, 6 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu bilgisi mahalle halkını sokağa döktü. Kayseri Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un da olay yerine gittiği Danışmentgazi Mahallesi'nde polis, vatandaşlara Tomalarla müdahale etti. Sokaklara dökülen yüzlerce vatandaş, yabancı uyrukluların iş yerlerine ve araçlarına zarar verdi.

Eskişehir Bağları olarak bilinen muhitte yer alan Danışmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu bir şahsın 6 yaşındaki bir başka yabancı uyruklu çocuğa tacizde ve cinsel istismarda bulunduğu bilgisiyle birlikte halk adeta isyan çıkarttı. Selçuklu Mahallesi ve Danışmentgazi Mahallesi ile Osmangazi Mahallesi'ndeki binlerce vatandaş sokaklara döküldü. Polislerin müdahalesine rağmen bir türlü yatıştırılamayan halk, yabancı uyrukluların sahip olduğu iş yerlerine ve araçlara zarar verdi. Kayseri Valiliği konuyla ilgili bir açıklama yaparak olayı doğrularken, tacizcinin gözaltına alındığını ifade etti.

Melikgazi'den önemli su tasarrufu Melikgazi'den önemli su tasarrufu

Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, vatandaşların sakinleşmesi için yaptığı uyarılarsa işe yaradı. Öfkeli halk yavaş yavaş evlerine dağılmaya başladı.

Editör: Haber Merkezi