Vali Gökmen Çiçek'ten 15 Temmuz Açıklaması Vali Gökmen Çiçek'ten 15 Temmuz Açıklaması

Kayseri'de otelcilik sektöründe faaliyet gösteren Fier Otel'in ''kaçak ve fazla yapı'' olarak adlandırılan alanı için Kocasinan Belediyesi'nin verdiği tarih son buldu. Belediye yetkilileri, Fier Otel'in sahibi Fikret Erdal'a yıkım tarih ve saatiyle ilgili tebligatı yaptı: ''İçini boşaltın, sorumluluk kabul etmiyoruz''

FİER İÇİN YOLUN SONU:
Fier Otel'deki kaçak ve fazla alanı yıkmamak için verdiği mücadeleyi kaybeden Fikret Erdal'ın, ''Davulla-Zurna ile yıktıracağım. Tüm medyayı da davet edeceğim'' dediği gün geldi. Kocasinan Belediyesi yetkililerinin daha önceden ''Fazladan yapılan yapıyı siz düzeltin ve bize bildirin. Aksi halde biz yıkarız ve oluşan iş gücü maliyetini de sizlere fatura ederiz'' uyarısına aldırış etmeyen Fier Otel'in sahibi Fikret Erdal ve işletmecisi Murat Erdal için son tarih belli oldu. Kocasinan Belediyesi ekiplerince tebliğ edilen yıkım işlemi için gün ve saat verildi.

GÜN VE SAAT BELLİ:
Kurban Bayramı'nın hemen ertesi olan 24 Haziran Pazartesi günü sabah saat:10:00'da yıkım için gidecek olan Kocasinan Belediyesi ekipleri, o tarihe kadar Fier Otel'in kaçak alanının yok edilmemesi halinde kollar sıvayacak. Yaklaşık 1 buçuk yıldır çeşitli bahanelerle geçiştirilen yıkım işlemi sonunda gerçekleştirilecek. Bu yıkımdan oluşacağı tahmin edilen yaklaşık 2 milyon liralık maaliyetinde Fier Otel'e fatura edileceği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

ÖNCE FİER YIKILACAK, SONRA...:
Yıkım işlemi için geri sayım başlarken, gözler şimdi ''Davulla-Zurna ile yıktıracağım. Tüm medyayı da davet edeceğim'' diyen Fikret Erdal'ın bu sözünü yerine getirip getirmeyeceğine çevrildi. Fikret Erdal'ın Fier'de bulunan kaçak yapının yıkılmasının ardından, otelin altında bulunan alkollü mekanın da kapısının yerini değiştirmesi için düğmeye basılacak. Fikret Erdal ve Murat Erdal'ın Kocasinan Belediyesi'nin tüm uyarılarına rağmen kanun tanımaz tavırlarına Başkan Ahmet Çolakbayrakdar noktayı koyacak.