GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2023 01:29   Güncelleme : 24-08-2023 01:45

Akay'dan Zehir Zemberek Cevap

Kayseri Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, hakkında çıkan ve gerçeği yansıtmadığını ifade ettiği bir sosyal paylaşım için yasal yollara başvuru yapacağını ifade etti. 

Akay'dan Zehir Zemberek Cevap

Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu ve Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, kendisinin terör örgütü üyesi gösterildiğini ve bazı yetkililer hakkında söylemediği sözlerin söylenmiş gibi lanse edildiğini dile getirerek kendi sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı. Bahsi geçen paylaşımların tamamının gerçek dışı olduğunu ifade eden Akay, ''Kayseri Şeker'in birçok konuda zirve yaşadığı bir zamanda böyle bir kampanya başlatılmasının değerlendirmesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Kayseri Pancar Kooperatifi seçimlerinde çiftçinin büyük çoğunluğunun teveccühü nedeni ile beni seçimle, yasal ve demokratik yollarla yenemeyenler ısrarlı iftira ve hakaret  yöntemiyle sonuç almaya çalışmaktadırlar'' ifadesini kullandı.

APTALLIKTIR:
Yaptığı yazılı açıklamada hakkında dile getirilen tüm iddiaları yanıtlayan ve merak edilenleri cevaplayan Başkan Akay, ''Son günlerde ve aslında öteden beri şahsımla ilgili gerek bazı basın organlarında gerekse sosyal medya ortamında, bazen hakaret niteliği taşıyan, bazen gerçekle ilgisi olmayan haber ve paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşım ve haberlerde şahsım terör örgütü üyesi gibi gösterilmekte, yine bazı yetkililer hakkında söylemediğim ve söylemeyeceğim sözler tarafımca söylenmiş gibi gösterilmektedir. Bahsi geçen haber ve paylaşımların tamamı gerçek dışı olup, iftira ve hakaretlerden ibarettir. Hayatımın hiçbir aşamasında terör örgütleri ile ilişkim olmamıştır. Son zamanlarda bazı kişilerce tarafıma yönelik iftira ve karalama kampanyası yürütülmektedir. Bu kampanya adeta bir merkezden talimatla yönetilmektedir. Kayseri Şeker'in birçok konuda zirve yaşadığı bir zamanda böyle bir kampanya başlatılmasının değerlendirmesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Kayseri Pancar Kooperatifi seçimlerinde çiftçinin büyük çoğunluğunun teveccühü nedeni ile beni seçimle, yasal ve demokratik yollarla yenemeyenler ısrarlı iftira ve hakaret  yöntemiyle sonuç almaya çalışmaktadırlar. Aynı yöntemlerle, farklı sonuçlar almaya çalışmak en büyük aptallıktır'' yorumunu yaptı.

İDDİALARIN ETİK VE AHLAKİ DEĞERİ YOK:
Kendisine yapılan haksızlık ve gerçeği yansıtmadığını söylediği iddialarla ilgili yasal yollara başvuracağını da dile getiren Başkan Hüseyin Akay, ''İnsanın rakibi de, düşmanı da olabilir. Ama bunların namerdinden Allah’a sığınıyorum. Paylaşım yapan organize gruptan bazıları tarafından şahsım hakkında yapılan haksız şikâyetler için, Cumhuriyet Savcılığı; dava açılmasına bile gerek duymadan yıllar önce takipsizlik kararı vermiştir. Bu takipsizlik kararı bu organize düşman grup tarafından da pek ala bilinmesine rağmen, bırakın mahkûmiyeti, açılmış bir dava dahi olmayan tarafımın, hiçbir delil vb. yokken çok ağır hakaret niteliği taşıyan terör örgütü üyeliği ile suçlanmamı, ihanet şebekesi ile ilişkili olduğunun söylenmesi, söylemediğim sözleri - sanki bizzat duymuş gibi hiçbir dini, etik, ahlaki ve hukuki değer taşımadan – söylenmiş gibi paylaşılması, yapılmamış işlerin yapılmış gibi gösterilmesi kabul edilemez. Bu yönlü karalamaya yönelik haber ve paylaşımlar için vatandaş olarak yasal yollara başvurulacaktır. Dostlarımın ve kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyorum'' dedi.

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz