GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2023 18:18

Arık'tan Özhaseki'ye Yanıt

Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin yakın zamanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yaptığı sert eleştiriye Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yanıt verdi.

Arık'tan Özhaseki'ye Yanıt

Yakın tarihte Millet Meclisinde konuşma yapan Mehmet Özhaseki, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sert eleştirilerde bulunmuştu. Yapılan eleştirilere karşı Çetin Arık, Özhaseki’ye yanıt verdi.

Mehmet Özhaseki’nin çözüm sürecinde kullandığı ifadeleri hatırlatan Arık, “Teröristlerin ayağına kırmızı halı serenler bunlar, çadır mahkemeler kuranlar bunlar, teröristler şehirlerin altına bombalar döşerken güvenlik güçlerine dokunma diyen bunlar değil miydi? O günlerde teröristlere güzellemeler yaptıkları unuttu, şimdi millete akıl vermeye kalkıyor” dedi.

Katıldığı bir programda konuşan Milletvekili Arık, Özhaseki’nin konjonktüre göre ağız değiştirdiğini ifade ederek şunları söyledi; “Bunlara söyleyecek söz bulamıyorum. Dün konuştuklarını, bugün karşısına çıkmasın diye kendi konuşmalarını bir, bir internetten sildiren Özhaseki, meydanı boş bulmuş ahkam kesiyor. O ve diğer AKP’liler internetten konuşmalarını, açıklamalarını sildirse de yaptıkları, söyledikleri insanımızın belleğine kazınmış durumda. Dün çözüm süreci adı altında yaptıklarını kimse unutmadı, unutmayacak. Teröristlerin ayağına kırmızı halı serenler bunlar, çadır mahkemeler kuranlar bunlar, teröristler şehirlerin altına bombalar döşerken güvenlik güçlerine dokunma diyen bunlar değil miydi? O günlerde teröristlere güzellemeler yaptıkları unuttu, şimdi millete akıl vermeye kalkıyor.”
 
Çetin Arık, Milletvekili Özhaseki’yi hedef alarak vicdanları olmadığını belirterek; “Keşke o aklı şehirlerimizin altına bombalar döşenirken verseydi de bin vatan evladı şehit olmasaydı. Bunlarda vicdan yok, merhamet yok. Onlar şehitler gelirken dumanlı sofralarda şuh kahkahalar atmakla meşguldüler. Ama Özhaseki, için bunlar normal şeyler; onun doğruları çıkarlarına göre değişir. Günü gelir ülkücülere piyon, teröriste gerilla der. Günü gelir “Ben de ülkücüydüm” der. Dilinin kemiği, yalanının sonu yoktur. Ve emin olun ki, bu iktidar değiştiğinde bugün içinde bulunduğu yapı için de en ağır sözleri söyleyecektir” diye konuştu.
 

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör