GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-05-2023 13:23

Bakan Özer’den Velilere Müjde!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okul öncesi eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunarak velilere müjdeyi verdi.

Bakan Özer’den Velilere Müjde!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okul öncesi eğitim ücretlerine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Özer tarafından yapılan açıklamada ücretlerin kaldırılacağı bildirildi.


Konu ile ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’de okul öncesi eğitimle ilgili Valilik tarafından komisyonlar marifetiyle belirlenen ücretler var. 50 TL 100 TL tam gün eğitim yapan kreşlerde 400 TL 500 TL ve Milli Eğitim Bakanlığı Yönetmeliğine dayalı olarak bu ücretler tahakkuk ettiriliyordu. 2023-2024 eğitim öğretim yılıyla birlikte bu ücretlerin tamamını kaldırıyoruz."


Okul öncesi eğitimlerden kesinlikle ücret alınmayacağını belirten Mahmut Özer, "Türkiye’nin hiçbir noktasında Ordu’da Hatay’da Malatya’da Cizre’de Silopi de Kars’ta Türkiye’nin neresinde olursa olsun ister tam gün eğitim yapsın isterse yarım gün eğitim yapsın hiçbir adı altında abla yemek taşıma başka ne ad olursa olsun bu adlar altında okul öncesi eğitimlerden kesinlikle ücret alınmayacaktır. Böylece bizler evlatlarımıza ilgili çok önemli bir işi de okul öncesi eğitimle ilgili devrim gibi yapılan gelişmeleri de çok sağlam bir zeminde sürdürebilirliğini sağlamış olacağız” ifadelerinde bulundu.

 

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz