GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2023 11:09

Binden Fazla Aileye Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları binden fazla aileyi ziyaret etti.

Binden Fazla Aileye Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Kadın Kolları, Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Aile Destekleri Sigortası" projesini geniş kesimlerle buluşturma hedefi kapsamında İldem'de 1400 aileyi ziyaret etti. Yapılan ev ziyaretlerinde broşür dağıtan ve bilgilendirmede bulunan CHP’li kadınlar, aile destek sigortasının öneminden bahsetti.

Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüdiye Kayabalı Sunu, yapılan projenin halka huzur sağlayacağını belirterek şunları söyledi; "Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’NUN mücadelesini verdiği ve iktidarımızda bir hak haline gelecek olan 'Aile Destekleri Sigortası’nın kadınların ve ailelerin yaşamına neler katacağını başta kadınlarımız olmak üzere vatandaşlarımıza anlatmaya devam ediyoruz. Güçlü sosyal devletin ilk adımı olarak Aile Destek Sigortası Kurumu kurulacak. Sosyal yardımların bütçe içindeki payı en az iki katına çıkarılacak. Kadınlar, gençler, çocuklar ve yaşlılara özel destek paketleri sağlanacak. Aile yapısına özel destek modeliyle yoksulluk sınırı altında hane kalmayacak. Bu proje halkımızın refahını ve huzurunu sağlayacaktır.”

CHP’nin iktidarında Aile Destek Sigortasının ilk 6 ayda yasalaşacağını ifade eden Mevlüdiye Kayabalı Sunu, “Para kadının hesabına yatacak. Ev kadınlığı meslek sayılacak, başvuranın sigortası yapılacak” dedi. 

Başkan Sunu, çalışmalarının diğer mahallelerde de devam edeceğini belirtti.
 

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör