SİYASET
Giriş Tarihi : 12-05-2023 17:08

Büyükkılıç, Anneler Günü Mesajı Yayımladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Anneler Günü Mesajı Yayımladı.

Büyükkılıç, Anneler Günü Mesajı Yayımladı

Başkan Büyükkılıç, annelik sevgisinin saygının emeğin ve fedakarlığın adı olduğunu belirterek, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı ve ebediyete intikal etmiş tüm annelere Allah'tan rahmet diledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 14 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Annelik sevginin, saygının, emeğin ve fedakarlığın adıdır. Şartsız sevginin, şartsız merhametin timsalidir" dedi.

Büyükkılıç, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, 'dünya yolculuğumuzun en başından itibaren bizleri şefkatiyle büyüten, dualarını hiç eksik etmeyen, hayat yolculuğumuzda rehberlik eden annelerimizin bugün değil, her zaman anneliğini kutlamamız gerekiyor' diye ifade eden Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Dünyanın en özel, en güzel ve tarifsiz hissidir annelik. Sevginin, saygının, emeğin ve fedakarlığın adıdır. Şartsız sevginin, şartsız merhametin timsalidir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) 'Cennet annelerin ayaklarının altındadır' diyerek annelere verilen önemi vurgulamıştır. Bunun üzerine söylenecek güzel ve özel başka bir söz yoktur. Dünyanın en kutsal ve en güçlü varlıkları annelerimizdir. Yarının büyüklerini, annelerimiz yetiştirecektir. Türk milletinin en zor zamanlarında nice kahramanlıklar yaparak, düşmana karşı dimdik duran annelerimizdir."

Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin bu özel gününü kutlayan Büyükkılıç, “Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle üzerimde büyük emekleri olan anneme ve kıymetli eşime teşekkür ediyor, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü'nü yürekten kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş tüm annelere de Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu.

 

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz