GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2023 14:43

Erciyes'e Yoğun İlgi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes ziyaretçiler ile bir araya geldi.

Erciyes'e Yoğun İlgi

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin turizm gözdesi, Türkiye’nin önemli merkezlerinden birisi olan Erciyes Kayak Merkezi’ne yaptığı ziyarete yerli ve yabancı turistler ile bir araya geldi. Memduh Büyükkılıç, Türkiye'nin her yerinden kayak severlerin Erciyes'e geldiğini belirterek, 'Bütün pistlerimiz dolu. Erciyes Kayak Merkezi bunu hak ediyor' dedi.

Erciyes Kayak Merkezi’nin gördüğü ilgiyi değerlendiren Başkan Büyükkılıç, “İnşallah önümüzdeki günlerde de kar daha fazla yağacak diye umuyoruz, dua ediyoruz. Çünkü kar bizim için çok önemli, bir bereket vesilesi. Allah’a şükürler olsun o manada Erciyes’imiz bembeyaz gelinliğine büründü ama bu gelinliğine bürünmüş Erciyes, kayak merkezinde kayakçılarla anlam taşır. Şuanda da bütün pistlerimiz dolu, vatandaşlarımız şehir içinden şehir dışından, yurt dışından gelmek suretiyle kayak pistlerimizden yararlanıyorlar. Tamamına yakını neredeyse şehir dışından geliyor” diye konuştu.

Büyükkılıç, ziyaretçilere güzel hava şartları altında kayak yaparak eğlenmesini belirterek; “19 mekanik tesisiyle, 41 pisti ile 112 kilometre pist uzunluğuyla turizmin amiral gemisi olan böyle bir tesisin ülkemiz için şehrimiz için büyük bir kazanım olduğunu bir kez daha paylaşıyoruz. Kayakçı dostlarımıza sağlıklı, huzurlu, kayak dileklerimizi buradan paylaşıyoruz. Hava güzel, güneş pırıl pırıl, kar o biçim, geriye kayak yapmak kalıyor.”

Kayseri’de kayak kültürünün gelişmesi yönünde özverili çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Hafta içi olmasına rağmen her yer dolu ve pistlerimiz hakikaten çok zengin. Sömestr tatilinin de bir bakıma kazanımı. Kayserili hemşehrilerimiz de değişik zamanlarda geliyorlardır. Birazda kayak kültürü Kayserimizde arzu ettiğimiz seviyede değil de diyebiliriz. Onu da sağlamak için kayak kurslarımız var. O konuda gerekli özveride de bulunuyoruz. Daha da teşvik etmeye, gençlerimizi yüreklendirmeye inşallah devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Türkiye’nin her yerinden Erciyes’e gelen misafirlere nereden geldiklerini sorduğunu belirterek, şunları söyledi; “81 ilden neredeyse gelenleri duyduk. Yurt içinden, yurt dışından misafirlerimiz var. Nereden geldiklerini sorduğumda, 19’uncu kişi olarak 1 tane Kayserili bulabildim. O da bizleri keyiflendiriyor, sevindiriyor. Demek ki bu şehre, dışarıdan gelenler kayak için geliyor. Erciyes Kayak Merkezi bunu hak ediyor. Misafirlerimize hoş geldiler, sefalar getirdiler diyorum.”
Başkan Büyükkılıç’a, Erciyes ziyaretinde Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı da eşlik etti. Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi’nde kayakseverleri seyrederek, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğraf çekindi. 


 

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör