SİYASET
Giriş Tarihi : 26-04-2023 09:24   Güncelleme : 26-04-2023 10:23

İYİ Partili Sungur'a Marko Paşa Benzetmesi

İYİ Parti Milletvekili Adayı A. İlker Sungur, Emekliler Derneği ve Hunat Çarşısı'nı ziyaret etti.

İYİ Partili Sungur'a Marko Paşa Benzetmesi

Seçim çalışmalarına başladığı günden bu yana cadde sokak demeden Kayseri’yi adım adım gezen ve vatandaşların dertlerini dinleyip sohbet eden Avukat Sungur, önceki gün Türkiye Emekliler Derneği Kayseri Şubesi’ni ziyaret etti, Hunat Çarşısı’nda esnafla buluştu. Kayserililer, Abdullah İlker Sungur’a, “Marko Paşa” lakabı taktı.

Türkiye Emekliler Derneği Kayseri Şube Başkanı Gani Aykırı ile bir süre görüşen Sungur, “Emeklilerin sorunlarını yakından takip ediyoruz. Bu sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağımızdan endişeniz olmasın” dedi.

Türkiye Emekliler derneği Başkanı Aykırı, Sungur’a emeklilerin sorunlarını içeren bir dosya sundu. Aykırı, “Emekliler, bugün bırakın yoksulluk sınırı, açlık sınırın altında zor bir yaşam sürmektedir. Emekli maaşına yapılan son zam, bir algı oluşturma operasyonudur. Emekliler arasında derin adaletsizlik yaratmış, emekliler bu uygulamadan dolayı mağdur duruma düştükleri gibi ayrıca hazineye borçlandırılmıştır. Bu emeklinin gelecek ücretlerinin ipotek altına alınmasıdır. Bu artış, maaşlara doğrudan yansıyon bir artış değil, hazineden borçlandırma yöntemidir. Yapılacak zamlar, önceki ücretler üzerine yapılacak, ücret artışlarından sonra ödenen bu miktarlar, maaşlardan düşülerek geri tahsil edilecektir. Bu sorunun acil çözümü ve ücretler arasındaki adaletsizlik derhal giderilmelidir” diyerek emeklilerin sorunlarını sıraladı.

Milletvekili Adayı Sungur’un ziyaretine İl başkanı Tansu Şener, Melikgazi İlçe Başkanı Tuncer Küçük, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

Kayseri’yi dolaşan İlker Sungur, daha sonra Hunat Çarşısı’nı gezdi. Hunat Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Gümüşgöz ve yönetim kurulu üyeleri bir araya gelen Avukat A. İlker sungur, çarşı esnafını gezdi ve sorunlarını dinledi. Milletvekili Adayı İlker Sungur’u cadde sokak gezip dert dinlerken vatandaşlar, “Marko Paşayı geçti” dedi.

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz