KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 11-08-2023 13:18   Güncelleme : 11-08-2023 13:20

Kapadokya'da büyük coşku

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca düzenlenen Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde dün (10 Ağustos) binlerce kişi Sinan Akçıl ile eğlendi.

Kapadokya'da büyük coşku

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali dün akşam, sevilen şarkıcı ve müzik listelerinin ilk sıralarında yer alan birçok ünlü şarkının bestecisi olan Sinan Akçıl’ı ağırladı. Göreme Festival Alanı’nda Nevşehirliler ile buluşan ünlü sanatçı, izleyenlere coşku dolu bir gece yaşattı. 
Avanos Amfi Tiyatro’da da ünlü oyuncu Nazan Kesal, İran edebiyatının en önemli kadın şairlerinden  Füruğ Ferruhzad’ı canlandırdığı “Yaralarım Aşktandır” oyunuyla izleyici ile buluştu. Oyuna tiyatroseverler büyük ilgi gösterirken, Kesal, ünlü oyuncu olan eşi Ercan Kesal’ın aslen Avanoslu olması nedeniyle Kapadokya bölgesinin kendisi için ayrı bir önemi olduğunu söyledi.
Festival kapsamında Paşabağları Vadisi’nde de müziği ile her duyguyu dinleyicilerine aktaran bir isim olmayı başarmış, arabesk müziğin en önemli isimlerinden olan Müslüm Gürses’in en sevilen şarkıları seslendirildi. Her biri, kendi branşında çok değerli müzisyenlerden oluşan orkestranın solistliğini Enver Merallı üstlendi.
Avanos Etkinlik Alanı’nda çocukların sevdiği çizgi karakter Arı Maya, tiyatro sahnesine taşındı. Oyuna çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Erhan KanErhan Kan