GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2023 17:30

KATED'den Türkuaz'a Teşekkür

Türkuaz Su Altı ve Akarsu Arama Kurtarma Derneği'ne Kayseri Amatör Telsizciler Derneği (KATED) tarafından plaket verildi.

KATED'den Türkuaz'a Teşekkür


Türkuaz Su Altı ve Akarsu Arama Kurtarma Derneği’ne yapılan ziyarette KATED Başkanı Yavuz Altıntop, Amatör Telsizcilik Lisans Eğitimleri’nde kendilerine destekte bulunan Dernek Başkanı Mehmet Eskitaş ve Operasyon Sorumlusu Deniz Temel’e, plaket takdim etti. Ziyarette Yavuz Altıntop, Dernek Başkanı Mehmet Eskitaş, ile görüştü.

KATED ile aralarındaki protokolü ilerleyen yıllarda daha da geliştirmeyi düşündüklerini belirten Mehmet Eskitaş, "KATED Derneği’ne çok teşekkür ediyoruz. Bizim başkanımızla birlikteliğimiz 1999 Marmara Depremi’ne dayanır. 1999 Marmara Depremi’nde kimse Kayseri ile konuşamazken başkanımız Marmara Bölgesi ile Kayseri’yi görüştüren tek operatördü. O günden bu güne çok acil durumlarda birlikte çalıştık. Türkuaz olarak da KATED ile protokolümüz var. Bu protokolü ileriki yıllarda daha etkin hale getirmeyi düşünüyoruz. Derneğim ve tüm amatör telsizciler adına başkanıma teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Altıntop, Eskitaş’a, desteklerinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi; "Afetlerde haberleşme ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara destek vermek üzere Türkuaz Su Altı ve akarsu Arama Kurtarma Derneği ile beraber çalışıyoruz. Bu zamana kadar da bizlere çok destekleri oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum."

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör