GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2023 17:40

Kayseri Lezzetleri Uluslararası Arenada

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kafe Sinan Glütensiz tesisi ziyaret etti.

Kayseri Lezzetleri Uluslararası Arenada

Ahmet Çolakbayrakdar, eşi Fatma Çolakbayrakdar, Türkiye'de bir ilk olan Kayseri'nin yöresel mutfağının glütensiz olarak imalatının yapılacağı Kafe Sinan Glütensiz tesisi ziyaret etti. Profesyonel aşçılar tarafından glütensiz şekilde hazırlanan Kayseri mutfağının lezzetlerini tadan ve test eden Çolakbayrakdar, 11 Şubat Cumartesi Günü açılışı yapılacak olan tesise, tüm vatandaşları davet etti.

Kayseri’nin yöresel ve glütensiz bir şekilde hazırlanan ürünlerin tadına bakan Başkan Çolakbayrakdar, her birinin birbirinden lezzetli olduğunu söyledi. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, şehrin yöresel ürünlerini ‘Glütensiz Kayseri Mutfağı’ ile uluslararası arenada tanıtacaklarını belirterek şunları söyledi; "Glütensiz Kayseri Mutfağı’mızı, 11 Şubat Cumartesi Günü açılışını yapacağız. Kayseri’mizde yaşayan glüten hassasiyeti olan hemşehrilerimizin uzunca süredir beklediği Kayseri mutfağının; yağlama, mantı ve yağ mantısı gibi her türlü ürünler şehrimizin mutfağını ile ilgili ürünler bu tesiste olacak. Profesyonel bir şekilde aşçılarımızın ve hocamızın yapmış olduğu ürünleri, önceden biz tadına baktık. Ürünlerin her biri harika olmuş. Ustalarımızın ellerine emeğine sağlık.” 

Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yapıldığını söyleyen Çolakbayrakdar, “İstiyoruz ki glüten hassasiyeti olan kardeşlerimiz, bu ürünlerden tadabilsin. Bunun içinde uzun süredir çalışmalarını yürütmüş olduğumuz bu tesis de, sona yaklaştık. İnsanların hayatını kolaylaştırmak için belediyecilik faaliyetini yaptığımızı sözle söylerken, bu ve buna benzer tesisleri hayata geçirerek, bir fiil sözlerimizin ardından olduğumuzu ve hayata geçirdiğimizin ispatını göstermiş oluyoruz. Glüten hassasiyeti olan veya glütensiz ürünlerle beslenmeyi kendisine hayat biçimine getirmiş olan bütün hemşehrilerime hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Süleyman Engin ve profesyonel aşçılar tarafından hazırlanan Kayseri ürünlerinden dolayı onları tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, kentin kadim lezzetlerini, glütensiz bir şekilde hazırlayıp, tüm Türkiye’ye tanıtacaklarını ve satışa sunacaklarını sözlerine ekledi.

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz