GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2023 10:47

Kayseri OSB Başkanı Yalçın, Milletimiz, Karanlık Gecenin Sabahını Aydınlığa Çevirmiştir

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kayseri OSB Başkanı Yalçın, Milletimiz, Karanlık Gecenin Sabahını Aydınlığa Çevirmiştir

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Milletimiz, demokrasiyi ve milli iradeyi hiçe sayan hainlere imanıyla, inancıyla, yüreğiyle karşı durmuş, o karanlık gecenin sabahını aydınlığa çevirmiştir” dedi.
Yalçın mesajında, “FETÖ/PDY terör örgütü, milli birlik ve beraberliğimizi, anayasal düzeni ve özgürlüklerimizi hedef almış, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü parçalamaya yönelik hain bir girişimde bulunmuştur. 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. yılında; milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha idrak etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.
Başkan Yalçın, mesajını şöyle sürdürdü: “Türk milletinin yeniden dirilişinin ve adeta şahlanışının destanı olan 15 Temmuz, tankın, topun, uçağın, modern silahların millet iradesinin karşısında hiçbir şey ifade etmediğini ortaya koymuştur. Aziz milletimiz, FETÖ/PDY terör örgütünün hain girişimini güvenlik güçlerimizle birlikte bertaraf etmiştir. Milletimiz, iman dolu sineleriyle adeta çelikten bir set oluşturmuş, ülkemizin birlik ve beraberliğine ve istiklalimize kast eden hainlere geçit vermemiştir. Milletimizin vatanını ne pahasına olursa olsun koruyacağını ve bu uğurda gözünü kırpmadan gazi ve şehit olabileceğini göstermiştir. 15 Temmuz 2016'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tek bir çağrısıyla havalimanlarında, meydanlarda direniş için bir araya gelen kahramanlarımızın iman dolu yüreği, Türkiye Yüzyılı'nı başlatan irade olmuştur.
Vatanı, milleti ve devletinin bekası uğrunda can veren aziz şehitlerimiz ve yine bu uğurda canını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman gazilerimizin kalbimizdeki yeriniz apayrıdır. Başta ‘Milli İrade’ mücadelesinin başkahramanlarından Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 15 Temmuz’u unutmayacağımızı ve yine meydanlarda olacağımızı belirterek, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin”

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz