GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-08-2023 14:50   Güncelleme : 18-08-2023 12:41

Keskin'den Öksüt sorusu

CHP İl Başkanı Keskin: ÖKSÜT MADENCİLİK NEDEN KORUNUYOR!

Keskin'den Öksüt sorusu

CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin yazılı bir açıklama yaparak Develide ki maden şirketi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.
Keskin  "Orada yaşananlardan haberdarız ve üzerindeyiz  o  şirketin  önünü kim açıyor, kim  nemalanıyorsa  bir bir ifşa edeceğiz zira biz unutmadık. Haksızlık adaletsizlikleri de unutturmayacağız" dedi.

İl Başkanı Keskin konuyla ilgili şu görüşlere yer verdi: "Öksüt madencilikle ilgili yapmış olduğum açıklamanın geçen süre içerisinde maalesef üzülerek ifade etmeliyim ki hiçbir muhatabı veya sorumluluk duygusu taşıyan ne bir mülki amir ne siyasi ne de şirket yetkilisi çıkmamıştır.
İnsan hayatına saygı göstermeyen, susmayı tercih eden ve sessizlikle süreci geçirmeye çalışanlara seslenmek istiyorum. Tek bir insanımızın hayatı, sağlığı sizin hesaplarınızın üstündedir. Bu kadar ilgisizliğinizin sebebi nedir? Merak ediyorum yoksa söylentilerde doğruluk payımı var? Bu durumu ranta dönüştürenler mi var? Ve buna bilerek veya bilmeyerek göz yuman yetkililer ve siyasiler mi var? Siz sessiz kalmaya devam edin biz sessiz kalmayacağız. Öksüt madenciliğin tekrar açılması sürecinde kimler etkili oldu bunu da merak ediyorum.

Erhan KanErhan Kan