GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-10-2023 13:21

Kim Bu Ahmet Yasin Buhari

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç'ın adı, İstanbul'da Ahmet Yasin Buhari isimli bir iş adamının silahla yaralanma olayına karıştı.

Kim Bu Ahmet Yasin Buhari

Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve İyi Parti 28. Dönem Milletvekili Adayı Sedat Kılınç'ın isminin bir mahkeme tutanağına konu olduğuna dair bir fısıltı gündeme bomba gibi düştü. İstanbul'da bulunan Ahmet Yasin Buhari isimli bir iş adamının silahla yaralanmasıyla ilgili müşteki konumda yer aldığı mahkeme de, Sedat Kılınç'ın adının geçmesi büyük dikkat çekti. Kayseri 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada Sedat Kılınç'ın da şüpheliler arasında ifadesinin alındığı bilgisine ulaşıldı. Mahkemeyle ilgili savunmasında yaralama olayıyla nasıl bir alakasının olduğu Kayseri'nin gerek iş dünyasınca, gerekse siyasi taraflarca mercek altına alındı.

İFADESİ ALINDI:
Kayseri'nin önde gelen inşaat firmalarından Sedat Kılınç İnşaat'ın sahibi Sedat Kılınç'ın ismi silahla yaralamayla ilgili açılan bir davanın mahkeme tutanağına yansıdı. İlginç iddiaların yer aldığı dava dosyasında adı geçen Sedat Kılınç'ın bu dava ile alakası kamuoyunda merak uyandırır hale geldi. Ahmet Yasin Buhari isimli bir işadamının İstanbul'da silahlı saldırıya uğramasıyla alakalı açılan davada adı geçen Sedat Kılınç'ın tutanaklarda yer alan ifadesinde nasıl bir savunma yaptığı ve bu mahkeme ile alakasıyla ilgili oluşan soru işaretleri kamuoyunda kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

OLAYLA ALAKASI NE?
İstanbul'da saldırıya uğrayan Ahmet Yasin Buhari isimli bir işadamının müşteki olarak yer aldığı ve yaklaşık 5 yıldır devam eden mahkeme tutanaklarında Sedat Kılınç isminin de geçmesi dikkat çekti. Silahlı yaralama olayıyla alakalı davada Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç'ın neden adının geçtiği merak konusu oldu. Son dönemlerde sık sık demeçler vererek sektörün yavaşladığını ve hatta duraklama da olduğunu söyleyen Sedat Kılınç'ın adının geçtiği davada tanık mı, yoksa sanık mı olduğuysa en çok merak edilen konular arasında yer aldı.

SEDAT KILINÇ SESSİZLİĞİNİ BOZDU:
Ahmet Yasin Buhari ile geçmişte ticari ilişkilerinin olduğunu söyleten Sedat Kılınç, kendilerini töhmet altında bırakmak ve ticari itibar zedelemesin yol açmak için mahkeme tutanaklarına isminin kasıtlı olarak geçirildiğini ifade etti. Mahkemenin sonuçlandığını ve beraat ettiklerini de dile getiren Sedat Kılınç, ''Sadece biz değil. Bir kaç inşaat firması ve iş dünyasından değişik insanların isimleri de dava dosyasına dahil edilmiş. İsmi Ahmet Öcal olan zamanla, Ahmet Musa Buhari ve son olarak Ahmet Yasin Buhari şeklinde değişen kişinin amacı bizleri töhmet altında bırakmak. Konuyla ilgili telefonlarımız incelendi. Bir kez de ifademiz alındı. Bize iftira atıyor. Tazminat için dava açtık'' şeklinde açıklamada bulundu.
 

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz