GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2023 09:23   Güncelleme : 03-02-2023 11:15

Kriterler Belli Oldu, Kimler Aday Olacak!

AK Parti’nin milletvekili aday adaylığı için havuz oluşturuldu.

Kriterler Belli Oldu, Kimler Aday Olacak!

Milletvekili aday adaylığı için AK Parti isimleri belirlemeye başladı. 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere son 3 ay kalması ile Ak Parti Milletvekili aday adaylığı için havuz oluşturuldu.

Ak Parti Milletvekili aday adaylığı konusunda 3 ayrı birimin oluşturduğu havuz içerisinde ki isimler arasında değerlendirme yapılacak. Cumhurbaşkanı’nın Başkanlık edeceği üst komisyonda öncelikle mevcut milletvekilleri arasından hangilerinin tekrardan aday olacağı belirlenecek.

Yapılacak olan seçim ve değerlendirmeler sonrasında belirlenen isimlere hangi şehirlerin verileceği hakkında karar alınacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ‘kara kaplı’ ajandasındaki notlar aday belirlemede büyük önem taşıyor.

AK Parti’nin mayıs ayındaki seçimler için milletvekili aday adaylığı konusunda yaptığı hazırlıklar üç ayrı koldan devam ederken Teşkilat Başkanlığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve AR-GE Başkanlığının yaptığı ön hazırlıklar kapsamında tespit edilen isimler ortak bir havuzda toplanmaya başlandı. 

Teşkilatlardan, şehirlerdeki kanaat önderlerinden, AK Parti içerisinde önceki dönemlerde siyaset yapan isimlerden, bakanlardan ve milletvekillerinden gelen önerilerde ki isimler havuza ekleniyor. Milletvekilli adaylarının belirlenmesi için oluşturulan iki ayrı komisyon bu havuzdaki isimler üzerinden değerlendirme yapacak.
 

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz