SİYASET
Giriş Tarihi : 27-04-2023 09:37

Mansur Yavaş Kayserililere Seslendi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti'nin Kayseri mitinginde vatandaşlara seslendi.

Mansur Yavaş Kayserililere Seslendi

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda İYİ Parti’nin mitingine katılan Yavaş, hükümetin de vaat olarak dile getirdiğini hizmetleri kendisinin Belediye başkanlığı süresince yaptığını aktardı. Yavaş, “Neden şimdi yapmıyorsunuz, neden önce yapmadınız” sözleriyle Cumhur İttifakı’na yüklendi.

Bundan sonra temiz siyaset geleceğini belirten Başkan Yavaş, “Seçim bitecek, bu millet kimi seçerse seçecek herkes evine dönecek. Maalesef iktidar başkaları siyaset yaparken onları hakir görerek, “siz ne anlarsınız” diyerek, seçime girmek serbest, kazanmak yasak gibi tutum içine giriyor. Akşener’e parti kurulduğundan beri hakaretler, tehditler ama kimsenin cezalandırılmaması. Herkese bir karalama, herkese bir çamur. Bizler kimseye bir şey demiyoruz. İllet, zillet gibi laflarla karşılaşıyoruz. Artık bundan sonra temiz siyaset gelecek. Yuhu da ortadan kaldıracağız, temizliğe buradan başlayacağız” dedi.

Mansur Yavaş, çalmadan para kazanılabileceğini ifade ederek şunları söyledi: “Koltuğu bırakmak istemiyorlar, bütün mesele burada. Seçim sırasında verdiğiniz vaatleri keşke önce gerçekleştirseydiniz. Adeta niye seçime giriyorsunuz havasında konuşmalar yapılıyor. "Diyanet'i kapatacaklarmış" diyorlar. Bunun kapatılacağıyla ilgili 6 liderden bir kelime çıktıysa Ankara’yı da bırakıyorum. Bu cami bahçesinde söyleniyor. İyi bir Müslümanın ağzından bal damlar. Bugün 7 milyar insan var. Allah hepsini ayrı ayrı yaratmış. Herkes herhangi bir görüşe sahip olabilir. Kimse kınanamaz. Herkes tercihini yapacak. 2019 yılında aday olduğumuzda yine aynı şeylerle karşılaştık. Bülent Arınç 'Ankara’yı parsel parsel sattı' demedi mi? Çocukların altında spor arabalar, televizyon kanalları. Bunlar hepsi rantları için. 'Burayı yönetemez' dediler. Şimdi de 'bunlar iş başına gelirse 3 koyunu güdemezler' diyorlar. Şimdi Ankara’da 5 katrilyon eski dönemin borcunu ödedik. Bir televizyon programında spiker 'bu paraları nereden buluyorsunuz' dedi. Çalmazsan para bulunuyor”

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz