GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-01-2023 12:13

Öğrenciler Sokak Hayvanlarına Mama Dağıttı

Melikgazi Belediyesi ve öğrenciler sokak hayvanlarına mama dağıttı.

Öğrenciler Sokak Hayvanlarına Mama Dağıttı

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Bahçelievler Anadolu Lisesi öğrencileri ile sokak hayvanlarına mama dağıttı. Palancıoğlu, sokakta yaşayan hayvanlar için yıl boyunca aralıksız mama ve yem desteğine devam ettiklerini söyleyerek farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Sosyal sorumluluk kapsamında sokak hayvanlarına destek olmak ve farkındalık oluşturmak için öğrencilerle çalışma yapıldığını söyleyen Başkan Palancıoğlu, “Öğrencilerimizin sosyal sorumluluk projesine destek olmak için arazide, kedi ve köpek mamalarını öğrencilerimizle ekiplerimiz sokak hayvanlarına dağıttılar. İlçe genelinde can dostlarımızın beslenmelerine dikkat ediyoruz. Özellikle kışın soğuk havalarda beslenmekte zorluk yaşayan sokak hayvanlarımıza mama desteğini arttırıyoruz. Birlikte bu şehri paylaştığımız sokak hayvanlarımızın bakımı ve beslenmesi konusunda tüm halkımızın hassas olması gerekir. Çünkü bu hayatı onlarla paylaşıyoruz” dedi. 

Mustafa Palancıoğlu, hayvanlara önem verdiklerinin altını çizerek şunları söyledi; “Sokak hayvanlarının korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu kapsamda sokak hayvanları ile ilgili herhangi bir kaza, yaralanma ve hastalık anında acil müdahale eden sokak hayvanları ambulansımız da küçük dostlarımız için çok güzel hizmet veriyor. 7/24 hizmet veren ambulans, sokak hayvanlarının tedavisinde ve acil müdahalelerde büyük önem taşıyor. Öğrencilerimize bu anlamlı projeleri için teşekkür eder, emeği geçen ekip arkadaşlarıma da teşekkür ederim.” 
 

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz