GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2023 15:22

Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu Yeniden Kayserililerle Buluşuyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ‘Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu’nu yeniden hizmete sunuyor.

Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu Yeniden Kayserililerle Buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde mesleki kurs, eğitim ve kültür faaliyetlerini yürüten KAYMEK, eşsiz lezzeti pastırmasıyla markalaşan Kayseri’de, vatandaşlardan talep doğrultusunda ‘Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu’nu yeniden Kayserililerle buluşturuyor.

Kentin zengin mutfak kültürünü daha yaygın hale getirmek için KAYMEK, bir ilke imza atarak açtığı ‘Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri’ kursunu yoğun talep üzerine yeniden vatandaşlarla buluşturacak.Kayseri’nin önemli gastronomi değerlerinden biri olan pastırmanın doğranması ve sunumu ile ilgili teorik ve uygulamalı derslerden oluşan, KAYMEK’in daha önce iki kez düzenlediği kurs Kayserililerden yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Dünyaya açılan marka lezzeti pastırmanın sofralara uzanan yoldaki inceliklerini öğrenmek isteyen vatandaşlara yönelik kursun kayıtları sürüyor. Kontenjanlarla sınırlı kursta, pastırmanın tarihsel süreci, doğranması, sunum tekniklerinin yanı sıra diksiyon, stres yönetimi gibi eğitimlerin yer aldığı kurs içeriği kursiyerleri bekliyor.

Pastırma Doğrama ve Sunum Teknikleri Kursu ile şehrin tanıtımına da katkı sağlanması ve bu alanda sektörün eleman ihtiyacının da karşılanması amaçlanıyor.

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör