GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-01-2023 17:12

Şeffaf Oda 1 Yaşında

Türkiye'de ilk olarak 2022 yılı başında başlatılan 'Şeffaf Oda'da Başkanla Baş Başa' uygulaması, 1 yılı geride bıraktı.

Şeffaf Oda 1 Yaşında

Şeffaf oda 1 yılı geride bıkarken Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın uygulamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'de diğer belediyelere de örnek olmasından gurur duyduklarını söyleyen Yalçın 'Vatandaşlarımızı hem dinliyor hem de proje önerilerini alarak şehri birlikte yönetiyoruz' dedi.

Başkan Yalçın, Kayseri’nin en büyük, Türkiye’nin 7. büyük mahallesi Mevlana’da Şeffaf Oda’yı hayata geçirdiklerini hatırlatarak şunları söyledi; “Talas Mevlana Mahallesindeyiz. Burası 85 bin nüfusuyla Türkiye’nin en yoğun yedinci, Kayseri’nin de birinci mahallesi. Vatandaşla görüşmek adına Şeffaf Oda uygulamamızı gerçekleştirmemizin üzerinden tam bir yıl geçti. Her hafta çarşamba günleri gerçekleşen uygulamamızda günde ortalama 60’dan fazla kişi ve grupla bir araya geldik. Sohbet edip onların temennilerini ve önerilerini aldık. İş ve tayin dışında her konuda yardımcı olmaya çalıştık. Bu talepler sadece Talas Belediyesi ile ilgili olanlar değil, ulaşım, elektrik, su, kanalizasyon ve doğalgaz kurumlarını da kapsıyor. Geçerken selam verenler oldu. Ekmek alıp ikram edenler oldu. Kek ve pasta getirenler oldu. Bu uygulamayla vatandaşlarımıza farklı dokunmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz.”

Uygulamanın Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Mustafa Yalçın, “Bu uygulamamızla çeşitli platformlarda ödüle layık proje olduk. Türkiye’de ilk oldu. Her çarşamba sabah saat 9.00’da dükkan açar gibi buraya gelip oturuyorum ve akşama kadar vatandaşlarımızı dinliyoruz. Belediyeciliğin en önemli boyutu insan ilişkileridir. Artık kimse belediye başkanıyla görüşemiyorum ya da randevu almak istiyorum ulaşamıyorum demiyor. Hem vatandaşlarımıza hem de çalışanlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.
Yalçın, yapılan Uygulamadan memnun olan vatandaşlara “Hem başkandan, hem bu uygulamadan, hem de işlerin anında çözülmesinden çok memnunuz. Allah razı olsun” diyerek teşekkür etti.
 

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz