GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-02-2023 15:04

Terör Örgütü Üyeleri Yakalandı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince ocak ayında farklı suçlardan aranması bulunan 400’den fazla kişiyi yakaladı.

Terör Örgütü Üyeleri Yakalandı

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince ocak ayında yapılan çalışmalarda sonucu terör suçları ile ilgili 10 şüpheli, farklı suçlardan aranması bulunan 441 kişi yakalandı. Ekiplerin ocak ayında terör ile mücadele çerçevesinde yaptığı çalışmalarda ’FETÖ/PDY’ ve ’DEAŞ’ terör örgütleri suçlarından 8 olayda 10 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ocak ayında yaptıkları çalışmalarda 31 kasten yaralama olayında 68 şüpheliyi yakaladı. 17’si evden, 4’ü bağ, bahçe ve tarladan, 1’i kamu kurum ve kuruluşundan, 1’i otodan hırsızlık, 6’sı kablo hırsızlığı ve 16 dolandırıcılık olmak üzere toplam 45 olayda 51 şüpheli ekiplerce yakalandı. 1 uyuşturucu madde imal ve ticareti, 8 kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma, 1 suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, 2 tütün ürünleri kaçakçılığı, 5 izinsiz kazı yapmak, 1 tarihi eser kaçakçılığı, 1 silah imalatı, 4 düzensiz göç, 9 resmi belgede sahtecilik ve 1 parada sahtecilik olayı da jandarma ekiplerince ortaya çıkarıldı. Bu olaylarda 79 şüpheli yakalandı. 

Yapılan operasyonlarda çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde, uyuşturucu kullanma aparatı, 12 adet lyrica, 330 paket kaçak sigara, 41 adet eski eser, 23 adet tabanca, 31 adet av tüfeği, 9 adet sahte belge ve 2 adet muhtelif kazı malzemesi ele geçirildi.

Çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan 441 kişi jandarma ekiplerince yakalandı. Koruma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen aile hukukundan doğan bakım, eğitim veya destek olma yükümlülüğünü yerine getirmeyen 33 aile hakkında ise ’Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlalinden yasal işlem yapıldı.

Emniyet ve asayişin temini maksadıyla, eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Türkiye ve Kayseri Huzur Güven Uygulamalarında; 10 bin 320 şahıs ve 133 umuma açık yer jandarma ekiplerince kontrol edildi. Çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan 130 kişi yakalandı. Kontrol edilen 14 bin 632 araçtan hacizli olduğu tespit edilen 14 araç yakalandı, bin 408 araca ise idari yaptırım uygulanması ve 232 araçta trafikten men edildi.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik yapılan faaliyetlerin, yine halkın desteği ile daha güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirileceği bildirildi.

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz