GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-01-2023 11:28

Vali Çiçek ve Memduh Büyükkılıç, İlçe Ziyaretleri Düzenledi

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerini ziyaret etti.

Vali Çiçek ve Memduh Büyükkılıç, İlçe Ziyaretleri Düzenledi

Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında gittiği Sarıoğlan’da Büyükkılıç, Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, İlçe Kaymakamı Fatih Güner, İlçe Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım ve ilçe protokolü karşıladı. Gökmen Çiçek’in, Sarıoğlan ilçesinde de ilk durağı kadın kooperatifi oldu. 

Kadın Kooperatifinin açılışı Çiçek, Memduh Büyükkılıç, Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla yapıldı. Üreten emek veren kadınların her zaman yanında olacağını söyleyen Vali Çiçek; “Kayserimiz, Anadolu’nun ortasında bir ticaret şehri ve kadın kooperatiflerimiz de ticaret şehri Kayseri’nin parlayan yıldızı. Kooperatiflerimizde üreten, emek veren kadınlarımızın her zaman yanında olacağız. Emekleri için kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gökmen Çiçek, ve Büyükkılıç, sırasıyla, Kitap Kafe inşaatı, İlçe Kütüphanesi ve Konferans Salonu arsası, yapımı tamamlanan ilçe stadyumu, Büyükşehir Belediyesi KAYMEK Palas Kadın ve Gençlik Merkezi ve Sarıoğlan Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaret etti. 

Çiçek, Memduh Büyükkılıç ile birlikte, Sarıoğlan ilçesi ardından, Akkışla’ya da ziyarette bulundu. Akkışla İlçesine gelişi sırasında Vali Çiçek, Akkışla Kaymakamı Salih Kartal, İlçe Belediye Başkanı Ayhan Arslan ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. 

Vali Çiçek, Başkan Büyükkılıç ile birlikte, Akkışla İlçe Kütüphanesini ziyaret ederek, kütüphane hakkında ilçe Kaymakam’ı Salih Kartal ve Belediye Başkanı Ayhan Arslan’dan bilgiler aldı. Kitap okumanın olmazsa olmazlar arasında olduğunu ifade eden Vali Gökmen Çiçek; “Vatandaşlarımızı, gençlerimizi ve öğrencilerimizi kitap okumaya ve kütüphanelerden faydalanmaya davet ediyorum” dedi.
 

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz