GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 23:40

Yeni Program ‘Gençliğin Aklına Takılanlar’

Talas Belediyesi 'Gençliğin Aklına Takılanlar' adıyla yeni bir program başlatıldı.

Yeni Program ‘Gençliğin Aklına Takılanlar’

Genç nesillerin ilmi ve manevi yönden yetişmelerine yardımcı olmak amacıyla Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından 'Gençliğin Aklına Takılanlar' adıyla yeni program başlatıldı. Her ay bir konuğun rol model olarak katılacağı program ilk olarak psikiyatr hekimi ve yazar Prof. Dr. Kemal Sayar’ın sohbeti ile başladı.

Talas Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen programa gençler sosyal medya üzerinden paylaşılan formları doldurup kayıt yaptırarak katıldı. Başkan Yalçın’ın gençlerle birlikte dinlediği program yoğun ilgi gördü. Programa konuşmacı olarak katılan Kemal Sayar, böyle bir programın gerçekleşmesinin önemine dikkat çekerek Başkan Yalçın’a teşekkür etti. 

Sayar, insanın diğer canlılardan ayıran özelliklerinden bahsederek, “İnsan zübde-i alemdir, yani alemin özüdür. Kozmostur. Koskoca bir kainatı içinde taşıyan, çok yüksek melekeleri olan, içindeki iyiliği beslerse meleklerle yarışabilecek yükselebilecek, içindeki kötüyü beslerse aşağıların aşağısı derekesine düşebilecek, ruhen hem yükselme hem alçalma imkanına bir varlıktır.” İfadesinde bulundu.

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Muhammed Esat Altıntaş’ın moderatörlüğünde karşılıklı soru cevap şeklinde geçen programda katılımcılar yaklaşık iki saat boyunca akıllarına takılan sorulara cevap bulmaya çalıştı.

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz