GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2023 12:27   Güncelleme : 24-04-2023 17:37

Yüzbinlerce Vatandaşa Ücretsiz Ulaşım Sağlandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ramazan Bayramı’nda 3 gün boyunca raylı sistem araçlarıyla 230 binden fazla vatandaşa ücretsiz ulaşım imkanı sağlandığını açıkladı.

Yüzbinlerce Vatandaşa Ücretsiz Ulaşım Sağlandı

Büyükşehir Belediyesi’nin bayrama özel hizmeti ile Kayserililer, bayram boyunca tramvay araçlarını ücretsiz kullandı. Büyükkılıç, Ramazan Bayramı boyunca 236 bin 162 vatandaşa ücretsiz tramvay ulaşımı sağlandığını belirtti.


Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Her zaman olduğu gibi Ramazan Bayramı süresince ekiplerimiz tam kadro sahada çalışırken, vatandaşların şehir içi ulaşımlarını rahat, güvenli ve konforlu bir şekilde sağlamaları için raylı sistem seferlerini ücretsiz olarak sağladık” dedi.

Ramazan Bayramı’na denk gelen 21, 22 ve 23 Nisan günlerinde vatandaşların ücretsiz olarak tramvay araçlarından yararlandığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Bayram süresince hemşehrilerimiz tramvay seferlerinden ücretsiz faydalanabildi. 3 gün boyunca 169 bin 270 tam kart, 66 bin 892 indirimli kart kullanımı olmak üzere toplam 236 bin 162 vatandaşımızı raylı sistem araçlarımızla ücretsiz ulaştırmak suretiyle bu hizmetimizi vermiş olduk. Emeği geçen tüm kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” sözlerinde bulundu.

Kayserililer, Büyükşehir’in Ramazan Bayramı boyunca tramvay araçlarında ücretsiz uygulaması dolayısıyla, Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ve dua etti.

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz