ilk Yerli ve Milli Türksat 6A Uzaya Fırlatıldı! ilk Yerli ve Milli Türksat 6A Uzaya Fırlatıldı!

Apple'nin marka yüzü iPhone'nin en büyük sorunu olan batarya problemini çözmek için büyük bir adım atıyor. Apple bu sayede aşırı ısınma sorunlarını ve AB yükümlülüklerini çözmeyi amaçlıyor.

İPHONE 16'LAR MUTLU EDECEK:
Avrupa Birliği düzenlemeleri konusunda kendine çeki düzen vermek isteyen Apple, bu konudaki yeniliklerine devam ediyor. iOS ve App Store gibi önemli uygulamalarında büyük değişikliğe giden Amerikalı şirket, en büyük sorunlarından birisi olarak nitelendirilen batarya problemine nokta koymak için düğmeye bastı. iPhone'nin bundan böyle bataryalarını daha güçlü ve daha uzun ömürlü yapmak isteyen Apple, 2024'ün son çeyreğinden itibaren parlak metalik kaplama bataryaları telefonlarına yerleştirecek. Metalik pil kapakların ilk olarak iPhone 16 serisinde kullanılacağı bilgisine ulaşılırken, iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max’te benzer özelliğe sahip olacak. kullanılacak. bu yenilikle birlikte aşırı ısınma sorununun da ortadan alkması bekleniyor.

SİL BAŞTAN DEĞİŞİM:
Akıllı telefon üreticilerinin önümüzdeki yıldan itibaren bataryaları yetkili olmayan teknisyenler tarafından da çıkarılabilir hale getirmesini zorunlu tutan Avrupa Birliği'nin bu kararıyla Apple, yeni iPhone’larda küçük bir elektrik darbesiyle çıkarılabilen bataryaları tercih etmey planlıyor. Tamirinin ne kadar kolay olacağı konusunda bilinmezliklerin devam ettiği şirketin, tescilli vidalardan vazgeçmesi de bekleniyor. 

İPHONE 16'LARIN YENİ YÜZÜ:
2024 Yılının son döneminde tanıtılacak olan iPhone 16 Pro Max ile bilgilerde sızdı. Yeni iphone 16 Pro Max serisi, 6,9 inçlik bir ekranla geliyor. iPhone 16 Pro 6,3 inçlik bir ekranla karşımıza çıkacak. iPhone 16 Plus ise 6,7 inçlik ekran boyutunu koruyacak, iPhone 16 ise 6,1 inçlik ekranıyla sabit kalacak. iPhone 16 Pro’nun boyutları ise 149,61 x 71,45 x 8,25 mm olacak.

Editör: Yavuz Yıkılmaz