İş dünyasından Vali Çiçek'e ziyaret İş dünyasından Vali Çiçek'e ziyaret

İzmir’in uydudan yayın yapan tek ulusal televizyon kanalı Bir TV, üçlü bir ortaklık yapısıyla yeniden şaha kalkmaya hazırlanıyor. İzmir iş dünyasından Rafet Ekmekçioğlu, BİVA İnşaat (Birim Yılmaz ve Vahap Yılmaz) ile İZ Gazete Sahibi Gazeteci Ümit Kartal, Bir TV’yi devraldı.


BİR TV ARTIK ÜMİT KARTAL'IN YÖNETİMİNDE:
İzmir’in uydudan yayın yapan ulusal ölçekli tek televizyonu olan Bir TV, BİVA Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Vahap Yılmaz, İzmirli İş İnsanı Rafet Ekmekçioğlu ve Gazeteci Ümit Kartal tarafından eşit ortaklıkla devralındı. Yapılan ortaklık protokolüne göre televizyon kanalının idari yönetimi tamamen Gazeteci Ümit Kartal’da olacak.

İZMİR'İN ULUSAL KANALI:
İmzaların atılmasının ardından bir açıklama yapan Ümit Kartal, güçlü ortaklık yapısı ile Bir TV’yi İzmir’in önemli markaları arasına katacaklarını vurgulayarak şunları söyledi: “Memleketin dört bir yanından izlenme potansiyeline yönelik; ulusal çap ve nitelikte, sempatik, dayanışmacı, umut veren, güler yüzlü yayın yapacağız. Ülkemizin aydınlık yüzlerini, vicdanlı fikirlerini ekrana taşıyacağız. Şimdiden uydunuzun frekans ayarlarını güncellemenizi öneririm. ”BİVA İnşaat ortakları Vahap Yılmaz ve Birim Yılmaz da medya alanında İzmir’in sesini ulusal boyuta taşıyacaklarını belirterek, “Bir TV’yi Süper Lige çıkaracağız. İzmir’den ülkemiz için güzel izler bırakmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİ:
Bir TV Radyo Televizyon Yapım Yayıncılık Anonim Şirketi’ni tüm haklarıyla birlikte Rafet Ekmekçioğu, Vahap Yılmaz ve Ümit Kartal’a devreden Bir TV Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yaldız da İzmir’in tek televizyon kanalını sektörün içinden bir meslektaşının da içinde olduğu güçlü bir yapıya devrettiği için mutlu olduğunu belirterek, “Kurumun daha ileri hedefler doğrultusunda yoluna devam edecek olmasından çok memnunum. Yarınlarda da her türlü desteği vermeye hazırım” şeklinde konuştu.