Çolakbayrakdar. Teşekkürler Kayseri Çolakbayrakdar. Teşekkürler Kayseri

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, son bir kaç gündür yaşanan olaylarla ilgili yazılır açıklama yaptı. Vali Çiçek Hziran Ayının son gününde bir taciz olayından ötürü başlayan ve ufak çaplı taşkınlıklara rağmen bitme noktasına gelen taşkınlıklarla ilgili bilgiler veren Vali Çiçek, 21 Emniyet 1 itfaiye personeli olmak üzere tam 22 devlet memurunun yaralandığını ifade etti.

Danışmentgazi'de başlayan ve şehrin değişik noktalarına sıçrayan olaylarla alakalı olarak gözaltına alma işlemlerinin devam ettiğini, yapılan video incelemelerle şüpheli tespit çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğünü de söyleyen Vali Çiçek, sosyal medyadan provokatif paylaşımlar yapanlarla alakalı ise “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme” suçundan işlem başlatılacağını da dile getirdi. Vali Gökmen Çiçek yaptığı yazılı açıklamada, Değerli Kayserili hemşehrilerimiz geçmişten bugüne ülkemizin güvenlik ve bekası noktasında adeta bir sigorta şehir olan Kayserimizin kıymetli vatandaşlarının maksatlı çevrelerin başlattığı provokatif eylemlerin içerisinde yer alarak güvenlik güçlerimize zorluk çıkarmasına ve hemşehrilerimizin huzurunu bozmalarına izin vermeyeceğiz'' ifadesini kullandı.

Son 2 günde yaşananlarla alkalı açıklamasında tek tek durum değerlendirmesi yapan Vali Gökmen Çiçek, ''Vatandaşlarımızın itidalli davranarak hiçbir menfur eylemin içinde bulunmamalarını önemle rica ederiz'' derken şu konuları Kayserili Vatandaşlarla paylaştı.
30.06.2024 tarihinde başlayan toplumsal olaylarda
- 21 Emniyet personeli ve 1 itfaiye personeli yaralanmıştır.
- Olaylara karışanlarla ilgili olarak gözaltına alma işlemleri devam etmektedir.
- Video inceleme ve şüpheli tespit çalışmaları titizlikle sürdürülmektedir.
- Sosyal medya hesaplarından provokatif paylaşımlar yaparak, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme” suçunu işlediği tespit edilen kişiler gözaltına alınmaktadır.  
- ⁠Şüphelilerin tespitine yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir.

Editör: Yavuz Yıkılmaz