Tepkilere Dayanamayan Büyükkılıç Kayseripark'ı Dizayn Etti Tepkilere Dayanamayan Büyükkılıç Kayseripark'ı Dizayn Etti

Yabancı uyruklu bir kişinin, bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu haberinin ardınan gece sokağa dökülen halkın öfkesi, gün ağırınca ortaya çıktı. Taciz olayına tepki göstermek için sokağa dökülen öfkeli kalabalığın yakıp yıktığı iş yerleri ve araçların son hali korkuttu.

TABLO GÜN AĞIRINCA ORTAYA ÇIKTI:
Eskişehir Bağları'na bağlı Danişmentgazi Mahallesi'nde, yabancı uyruklu bir kişinin, bir çocuğu taciz etmesiyle ilgili başlayan olaylar gece geç saatlere kadar sürdü. Polisin Tomalarla müdahale ettiği kalabalık grubun verdiği hasar milyon liralara yaklaştı. Bir çok aracın ve iş yerinin yakılıp yıkıldığı, maddi hasarlı zararın oluştuğu Danişmentgazi, Osmanlı ve Selçuklu Mahallelerinde korkutan tablo gün yüzüne çıktı. Gece saatlerinde başlayan ve sabaha kadar devam eden olaylarda onlarca araç zarar görürken; bazı ev ve işyerleri de ateşe verildi.

OSB'DE İŞLER DURMA NOKTASINA GELDİ:
Yaşanan olaylar nedeniyle sokağa çıkmakta endişe eden Suriyeli ve diğer yabancı uyruklu vatandaşlar işe de gitmedi. ORganize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere, yabancı uyruklu işçi çalıştıran bir çok iş yerinde iş gücü kaybı meydana geldi. 

Editör: Yavuz Yıkılmaz