Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kayseri Yorumu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kayseri Yorumu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve kurmayları, Kayseri'de peş peşe yaşanan olayların ardından faturayı il başkanlığına kesti. Başkan Demirezen'in yakın tarihte görevi bırakması için talimat alacağı bilgisine ulaşıldı.

BAŞKAN DEMİREZEN BIRAKTIRILACAK:
MHP Kayseri'de kazan kaynamaya başladı. Tekrarlanan Pınarbaşı seçimlerinin ardından bir kez daha kaybeden Milliyetçi Hareket Partisi'nde, sinirler son yaşanan kurşunlama olayıyla iyice gerildi. Genel Başkanlık tarafından faturanın İl Başkanı Seyit Demirezen'e kesildiği yönünde ortaya atılan iddiaların ardından, kulislerde yeni il başkanlığı için de isimler dolaşmaya başladı. Seyit Demirezen'in yakın tarihte görevden affını istemesi için talimat alacağı ve partisine dışardan destek vermeye devam edeceği söylentileri artık daha sesli konuşulurken, gözlerde yeni il başkanlığı için geçen isimlere çevrildi.

YENİ BAŞKAN İLÇEDEN:
Seyit Demirezen'den boşalmasına muhtemel bakılan MHP Kayseri İl Başkanlığı için ismi geçenlerde belli olmaya başladı. Melikgazi İlçe Başkanı Enes Ertuğrul Kalın ve MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan isimlerinin geçtiği şu günlerde yeni başkanın bu iki isimden birinin olmasına muhtemel gözüyle bakılıyor. Parti içerisinde de yapılan kulis çalışmaları ve lobi faaliyetleri başkanlık adaylığı için konuşulan isimlerin artmasına neden olurken, son sözü MHP Kayseri Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir'in söyleyeceği iddia edildi. Özdemir'in Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye vereceği rapor ve kanaat doğrultusunda, önümüzdeki dönemde MHP Kayseri İl Başkanlığı için ismin netleşeceği ve değişim sürecinin başlayacağı iddia edildi.

Editör: Yavuz Yıkılmaz