Pınarbaşı'nda Yenilenen Seçiminde Galibi CHP'li Deniz Yağan! Pınarbaşı'nda Yenilenen Seçiminde Galibi CHP'li Deniz Yağan!

2 Temmuz 2024 tarihli ve 32590 sayılı Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Atama Kararları yayımlandı. Yayımlanan Atama Kararlarıyla birçok kaymakamın görev yerleri değişti. 
Kayseri Melikgazi İlçe Kaymakamı Bülent Karacan'ın da görev yeri değişti. Yerine Aydın Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy getirildi.

Kayseri'de son 2 gündür yaşanan taciz olaylarından ötürü süren teyakkuz hali devam ederken, şehirde peşpeşe gelen istifa ve görev değişiklikleri haberleri de şok etkisi yarattı. Önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhseki'nin istifa ettiğini açıklamasıyla başlayan şok dalgası, son olarak Melikgazi İlçe Kaymakamı Bülent Karacan'ın Cumhurbaşkanı Atama Kararları ile görev yerinin değişmesiyle devam etti. Melikgazi ilçesi'ne bağlı, Danişmentgazi Mahallesi'nde yaşanan taciz olayının ardından yapılan görev değişimi ise dikkat çekti. Resmi Gazete'deki karara göre Melikgazi İlçe Kaymakamı Bülent Karacan İstanbul Beylikdüzü Kaymakamı olarak atandı. Yerine ise Aydın Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy getirildi.

Yaşanan bu değişim Resmi Gazete'de yer alırken, Kayseri son 2 günde önemli ölçüde değişikliklerle sarsıldı. Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Atama Kararları, bir çok ilde de değişiklik yaşanmasına neden oldu. Bazı kaymakamlar, vali yardımcılıkları görevlerine getirildi.

Editör: Yavuz Yıkılmaz