Melikgazi'den önemli su tasarrufu Melikgazi'den önemli su tasarrufu

CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hükümeti eleştirdi.

GÜVENSİZLİK:
Tasarruf Tedbirleri'nin sadece Cumhuriyet Halk Partisi'ne bağlı belediyelerde uygulandığını söyleyen Avukat Ünalmış, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı da yerden yere vurdu. "Genel sekreter, hukukçu. Büyükşehir Hukuk müşavirliğinde yaklaşık 10 hukukçu var'' diyen CHP İl Başkan Yardımcısı Avukat Niyazi Ünalmış, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç'ın hukukçularına güvenmediğini iddia ederek ''Anlaşılan başkan etrafındaki hiçbir hukukçuya güvenmiyor ve danışmıyor olacak ki; tasarruf tedbirlerini hiçe sayıp kendisine hukukçu danışman atamış" yorumunu yaptı.

TASARUF TEDBİRİ CHP'YE:
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Temmuz Ayı Meclis Toplantısı'nda Avukat Fevzi Konaç'ın danışman olarak atanmasının tasarruf tedbirlerini deldiğini söyleyen CHP İl Başkan Yardımcısı Avukat Niyazi Ünalmış, tasarruf tedbirlerinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda uygulanmadığını iddia etti. Yeni atanan danışman Avukat Fevzi Konaç'ın 35.000 TL maaş alacak olmasına da dikkat çeken Ünalmış, ''Tasarruf tedbirleri kapsamında belediyelere bakanlıktan yazılar geldi. Tedbirler hat safhada. Harcamalar kontrol ediliyor, etkinlikler yasaklanıyor, denetimler yapılıyor. Ama sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazandığı belediyelere... AKP’nin kazandığı belediyelere özellikle de Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na tasarruf tedbirleri uğramıyor anlaşılan. Kayseri Barosu Eski Başkanı Av. Fevzi Konaç’ı aylık 35.000 TL maaşla danışman olarak atamasını eleştirerek, "Genel sekreter, hukukçu. Büyükşehir Hukuk müşavirliğinde yaklaşık 10 hukukçu var. Bunlar ne kadar maaş alıyor bilemiyorum ama bildiğim bir gerçek var. Anlaşılan başkan etrafındaki hiçbir hukukçuya güvenmiyor ve danışmıyor olacak ki; tasarruf tedbirlerini hiçe sayıp kendisine hukukçu danışman atamış" ifadelesini kullandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan danışman atamasından ötürü eleştirisinin dozunu arttıran İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış, "Tasarruf tedbirleri yalanlarınızı başkalarına yutturun! CHP’li belediyelere baskı olarak çıkardığınız bu yalanları biz yutmuyoruz da!" dedi. 

Editör: Yavuz Yıkılmaz