Kayseri'de 5 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen ve Eskişehir Bağları’nda büyük olayların yaşanmasına neden olan  yabancı uyruklu şahıs, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Şahıs, amniyetten adliyeye oradan da cezaevine zırhlı araç ile götürüldü. 

KTO, KAYSO VE KTB 15 Temmuz nöbetinde KTO, KAYSO VE KTB 15 Temmuz nöbetinde

 Melikgazi ilçesi Eskişehir Bağları Danişmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu I.A., 5 yaşındaki yabancı uyruklu çocuğu taciz ederken yakalandı. Olayın duyulması ile birlikte toplanan kalabalık Suriyeliler’e ait işyeri ve araçlara  zarar verdi. Gece boyunca devam eden ve yatıştırılmakta zorlanınalan olaylar Küçükmustafa Mahallesi’ne de sıçramıştı. Olay  nedehiyle iki mahalleye çok sayıda polis, çevik kuvvet, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Özel Harekat polisleri tarafından alınan şüpheli bölgeden uzaklaştırılırken, kalabalık grup araçları ters çevirdi bazı iş yerlerini de ateşe verdi. 

Olayın ardından gözaltına alınan I.A., emniyetteki işlemlerinin ardından zırhlı araç ile adliyeye sevk edildi. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan I.A yine zırhlı araç ve geniş güvenlik önlemleri ile  cezaevine gönderildi.

Editör: Erhan KAN