Kocasinan'ın Glütensiz Mutfağı Kayseri'de tek Kocasinan'ın Glütensiz Mutfağı Kayseri'de tek

Kayseri'nin Develi ilçesi'nde 71 işçinin zehirlenmesi olayıyla gündeme gelen ve hakkında bir çok spekülasyonun ortaya atıldığı Öksüt Maden'in yönetim katında kaos yaşandığı iddia edildi. Genel Müdür koltuğuna oturtulan Fatih Soydemir'in, Centerra Gold Türkiye Ülke Müdürü David Bickford ve Öksüt Metal Madencilik Çevresel, Sosyal ve Yönetişim Direktörü Pelin Usta Özkayhan yüzünden istifaya kadar gidebilecek bir krizin eşiğinden döndüğü söylentisi şirkette sır olmaktan çıktı.

PELİN USTA KRİZİ:
Nisan ayında ilk mahkemesi yapılan ve Temmuz ayında ikinci kez hakim karşısına çıkıcak olan Öksüt Maden'in yetkilileri arasında yeni kriz başladı. Genel müdürlük koltuğuna geçtiğimiz aylarda David Bicford'un yerine Fatih Soydemir'i getiren Kanadalı Centerra Gold firması'nın kararının adeta hiçe sayıldığı iddiası Öksüt Maden'de büyük bir kaosun kapısını araladı. İddiaya göre daha önce direk David Bicford'a bağlı olarak çalışan  Çevresel, Sosyal ve Yönetişim Direktörü Pelin Usta Özkayhan'ın bazı kararlarda Genel Müdür Fatih Soydemir'i yok saydığı söylentisi ayyuka çıktı. Bu durumun şirket yönetimi içerisinde önce küçük çapkı kriz, ardından ise Fatih Soydemir'in istifayı düşündüğü söylentilerine kadar varan bir durumu ortaya çıkarttığı bilgisine ulaşıldı. Öksüt Maden'in yönetim katında artık sır olmaktan çıkan bir dedikodu haline dönüşen iddia nedeniyle Genel Müdür Fatih Soydemir'in kısa süreli bir izine çıktığı bile konuşulan konular arasında..

SIR PERDESİ ARALANIYOR:
Son olarak Genel Müdür Fatih Soydemir tarafından Centerra Gold Türkiye Ülke Müdürü David Bickford'a şikayet edildiği iddia edilen Pelin Usta Özkayhan krizinin Centerra Gold'a kadar iletileceği de Öksüt Maden'in yönetim katındaki dedikodular arasında. 17 Temmuz'da yargılanmalarına devam edilecek olan davanında Ağır Ceza'ya taşınma talebinin de yer aldığı Öksüt Maden yetkililerinin bu dedikoduları şirket içerisinde kapatmaya çalıştığı da fısıltı gazetesinin manşetlerini süslüyor. 

Editör: Yavuz Yıkılmaz