Mehmet Metiner'den AK Parti Kayseri'ye Sert Eleştiri Mehmet Metiner'den AK Parti Kayseri'ye Sert Eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Romanya’nın Başkenti Bükreş’te Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı’nda konuştu.  CHP Genel Başkanı Özel, ülkede yaşanan sorunları yakından takip ettiklerini dile getirdi.

Ülkede yaşanan sorunların farkında olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Romanya’nın Başkenti Bükreş’te düzenlenen Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı’nda önemli açıklamalar yaptı. Erken seçim tartışmalarının başladığına dikkat çeken Özgür Özel, artan sağ popülizme karşı, dirençli ve dayanışmacı bir örgütlü siyaseti amaç edindiklerini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, “Ülke çapında işçinin, çiftçinin, emeklinin yaşadığı ekonomik ve sosyal sıkıntıları yakından takip ediyoruz. Sunduğumuz çözüm önerilerinden yanıt alamamamız erken seçim tartışmalarını şimdiden başlatmış durumda partimizin sahip olduğu üye sayısı ve aldığı oy oranı ile Avrupa’nın hem en köklü hem de en büyük sosyal demokrat partilerinden birisi konumundadır. Cumhuriyet Halk Partisi yükselen sağ popülizm karşısında daha dirençli daha dayanışmacı ve örgütlü bir siyaset önermekte. Avrupa'daki sol, sosyal demokrat ve sosyalist partilerle işbirliğini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Ortak sorunlarımıza sosyal adaletsizlik, iklim krizi, savaşlar ve kitlesel düzensiz göçe ortak çözümler üretmek için ilerici demokrat tüm siyasi partiler arasındaki dayanışmayı artırmak gerekmektedir’’ ifadelerini kullandı.
Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı’ndaki konuşmasında Özel iş birliği yapmaya hazır olduklarını  da dile getirdi.

Editör: Erhan KAN