Kayserili okçular hedefi 12'den vurdu Kayserili okçular hedefi 12'den vurdu

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ERVA Spor Okulları projesi kapsamında, Erciyes Anadolu Holding tarafından Talas ilçesinde yaptırılan Boyçelik ERVA Spor Okulu’nun açılışına katıldı.  

TAM KADRO AÇILIŞ:
Erciyes Anadolu Holding bünyesinde yer alan Boyçelik'in ismini verdiği spor okulu için Talas Belediyesi'de destek verdi. Talas'ın Anayurt Mahallesi'nde açılan Boyçelik Erva Spor Okulu'nun açılışa Vali Gökmen Çiçek'in yanı sıra Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu, Vali Yardımcıları Şemseddin Erkaya, Ömer Tekeş, Adnan Tezcan, İlçe Kaymakamları, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Boyçelik Genel Müdürü Muharrem Bakal gibi isimler katıldı.

35'NCİ EVRA TALAS'TA:
Açılışta bir konuşma yapan Vali Gökmen Çiçek, “Çocuklarımız maalesef zehirle karşılaştırılmak isteniyor. Ama onların karşısında aslanlar gibi duran kolluk kuvvetlerimiz var. Gençlerimize tuzak kurmak isteyenlerin tuzaklarını yerle bir edip, onlara devletin demir yumruğunu gösterip, ait oldukları yere hapishaneye, nezarethanelere gönderiyorlar. Ama bunun yanında gençlerimizi sahipsiz bırakmamak adına belediyelerimiz kütüphaneler, sosyal tesisler açıyor. Bizlerde Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş ile beraber spor okulları açıyoruz. Beni sevindiren nokta 35 ERVA Spor Okulumuzun tamamının bir kurum tarafından sahiplenilmesi. Sürdürülebilirliği açısından bu çok önemli. Bu proje Kayseri’nin kendi içerisinden çıktı ve bütün Türkiye’ye yayılıyor. Buna emek veren STK’larımıza teşekkür ediyorum.” dedi Gençleri spor salonlarında, sanat okullarında, başarılarla görmek istediklerinin belirten Vali Çiçek, “Bu projeyi o nedenle çok önemsiyorum. Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın’a teşekkür ediyorum. Talas’ın her yerinde mücadele veriyor. Özellikle kütüphane projesi tüm Türkiye’ye yayıldı. Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin’e teşekkür ediyorum. 35 değil inşallah çok kısa zamanda 100’üncü ERVA Spor Okulunun açılışını yapacağız. Boyçelik ERVA Spor Okulu hayırlı olsun.” diye konuştu.  

CEO ERTEKİN'DEN ÖVGÜ:
Açılışta konuşan Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin'de Vali Gökmen Çiçek'in Suriyelilerle ilgili yaşanan olaylarda gösterdiği özveriyi tebrik ettiğini söyleyerek ''Valimiz Gökmen Çiçek'in arkasındayız'' ifadelerini kullandı.

YALÇIN'IN ERVA MUTLULUĞU:
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'da konuşmasında, kendilerinden ERVA için yer istenildiğinde heyecanlandığını ve destek vermekten ötürü de mutlu olduğunu ifade etti. Yalçın konuşmasında, ''Her camimizin altına bir kütüphane hedefliyorduk. ERVA ile artık bir de spor salonumuz oldu. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek'e ve Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin'e teşekkür ederim'' dedi.

Editör: Erhan KAN