OPPO, U38 modeli ile göz alacak OPPO, U38 modeli ile göz alacak

Dünyanın en fazla kullanıcısı olan sosyal medya platformu İnstagram'a erişim olmaması akıllara ''İnstagram çöktü mü'' sorusunu getirdi. Peki İnstagram çöktü mü? İnstagram'a neden girilemiyor? İşte sorunun cevabı..
Yaklaşık 25 Milyar kullanıcısıyla dünyanın en fazla kullanıcısı olan sosyal medya hesabı İnstagram'a saatlerdir giriş yapamayan kullanıcılar, bu durumun nedenini merak eder hale geldi. İnstagram'ın alt yapısal bir sorun mu yoksa Kayseri'de başlayan ve tüm Türkiye'ye yayılmaya başlayan Suriye gerginliğinden ötürü mü böyle bir durum olduğuyla ilgili sorularsa Google'ye en fazla sorulan soru oldu.
Hükümetin bant kısıtlaması yaparak, vatandaşların provokeye gelmemesi için önlem alındığı yönünde de ortaya atılan iddialar ise bu olayı Türk vatandaşları ile Suriyeliler arasında yaşanan gergiliğe bağladı.
Saatlerdir İnstagram konusunda sorun yaşayan vatandaşların İnstagram'a girmek için VPN değiştirme yöntemine başvurduğu şeklindeki yorumlarda dikkat çekti. Bu yorum ise İnstagram'ın sadece Türkiye'de kullanılamadığı iddiasının daha da güçlü hale gelmesine neden oluyor.

Öte yandan İnstagram'ın neden kullanılamadığıyla ilgili hiç bir resmi açıklama yapılmaması ise, kısa süreli bir sorun olabileceği yorumlarına da neden oldu.

Editör: Yavuz Yıkılmaz