Eskişehir Bağları Danişmentgazi Mahallesi'nde meydana gelen taciz olayının ardından yaşanan gerginliği noktalamak isteyen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, şehrin önde gelenleriyle Güvenlik Toplantısı gerçekleştirdi. Kayseri Valiliği'nde geniş katılımla yapılan toplantıya belediye başkanları şehir dışında olduğu için katılmadı. 

Kayseri Valiliği'nde Vali Gökmen Çiçek ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda birlik mesajı verildi. Güvenlik Toplantısı sonrasında yazılı bir açıklama yapan Vali Gökmen Çiçek, vatandaşları itidal ve sağduyu içersinde devletin kurumlarına duydukları güven dahilinde sükunetli davranmaya davet ettiğini söyledi. Çiçek yaptığı yazılı açıklama da, ''Kıymetli Kayserili hemşehrilerimiz.İlimizde dün akşam vuku bulan elim hadise neticesinde yaşanan üzücü olayların ardından bugün Kayseri Valiliğimizde, Milletvekillerimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığımız, Siyasi Partilerimizin İl Başkanlıkları, İl Müdürlüklerimiz, Kayserispor Yönetimimiz, Taraftar gruplarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Oda ve Borsalarımız ve Muhtarlarımızla bir araya gelerek ilimizin huzur ve güvenliği için gerekli tedbirlerimizi ortak istişare ve görüşle almış bulunmaktayız' dedi.

Öksüt Madencilik Yöneticilerine Şok Suçlama Öksüt Madencilik Yöneticilerine Şok Suçlama

Vali Çiçek, kentin üst düzey isimleriyle yapılan toplantının neticesi olarak vatandaşların sukunetli davranmasını isteyerek, ''Tüm hemşehrilerimizin itidal ve sağduyu içersinde devletimizin kurumlarına duydukları güven dahilinde sükunetle davranmaya davet ediyoruz'' ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi