Lige Altay yenilgisiyle başlayıp, daha ilk olumsuzlukta hoca değişikliğine giden Kayserispor'un şehirde istenmeyen isim olan Hikmet Karaman'ı göreve getirmesi oldukça yadırgandı. Berna Gözbaşı'nın mı, yoksa Ali Çamlı'nın mı aldığını kimsenin anlamadığı bu karar günlerce tartışıldı.
Ama daha ilk maçta bu değişikliğin yansımaları gözüme çarptı.
Adana Demirspor gibi transferlerinin neredeyse tamamı yıldız, sahada oyuncuların değeri tüm Kayserispor'a eşit olan bir takıma karşı, neredeyse yeni transferlerinin tamamından yoksun çıkan temsilcimiz rakibini elinden kaçırdı.
İlk hafta taktiksiz ve sana da ne yaptığını bilmeyen bir takım görüntüsünde olan Kayserispor'dan çok farklı bir yapıdaydı. Rakibinin gücünün ve kadro kalitesinin farkında olmasıyla kontrollü bir oyun oynamayı tercih etti. Topu rakibine bırakıp, kontralarla rakip kalede etkili olmaya çalıştı.
Zaten bu kontralarla da golü bulduk.
Sol kanattan kazındığımız bir faul atışı sonrasıda Gökhan Sazadağı'nın müthiş füzesi skor avantajını lehimize çevirtti.
Aslında biraz daha etkili ve konsantre olabilsek, Kaptan son dakikalarda yakaladığı pozisyonu iyi değerlendirse devreye 2-0 öndede girme imkanımız bile vardı.

Karşılaşmanın ikin yarısına, yine rakibine göre daha kontrollü başlayan temsilcimiz sık sık çok ciddi şanslar yakalasada üzerindeki baskıya bir türlü engel olamadı. Zaten bu dakiklarda yenilen gol skoru belli etti. Oynadığımız oyuna bakınca oyuncuların üzerinde sanki ''maçı kaybederiz'' endişesi oluşmaya başladı gibi geldi bana.
Çok fazla baskı da yemeyen Kayserispor, özellikle son çeyrekte oyunun kontrolünü eline geçirerek rakip kalede ciddi ataklar geliştirdi.
Pozisyon buldu ama bunları değerlendirecek becerikli ayaklar sahada yoktu.
Olsa sahadan üç puan ile ayrılmamız hayal bile deyildi.
Belki ileri uç oyuncularımız biraz daha konsantre olabilse, sahadan galibiyetle bile ayrılabilirdik. Ama olsun verilen mücadele ortaya koyulan oyun ve takıma yeniden dahil olacak eksik oyuncularımızla ileriki haftalar için umutlandım.

Tüm bu detayları anlatırken, Hikmet Karaman gerçeğinide görmeden geçmeyelim.
İki gün gibi kısa bir sürede, takıma ince dokunuşları olmuş. Oyunculara bir özgüven gelmiş.
Ben bu sezon Kayserisporumuzun sıkıntılı dönem yaşacağını düşünmüyorum.
Yapılacak bir iki takviye ilede sezonu ilk on içinde bitirecektir.