Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valiler Kararnamesi'ni Açıklandı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valiler Kararnamesi'ni Açıklandı

Kayseri'nin Melikgazi ilçesine bağlı Danişmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu bir kişinin, bir çocuğu taciz ettiğinin ortaya çıkmasıyla birlikte yaşanan olayları yatıştırmak için bölgeye gelen İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, vatandaşların evlerine gitmesini istedi. Emniyet Müdürü Aydın, toplanan kalabalığa, "O şahsın ve ailesiyle ilgili sınır dışı dahil her türlü işlemleri yapacağız. Size söz veriyorum. Bir hafta sonra tekrar bu mahalleye geleceğim, bu olayla ilgili neler yaptığımızı söyleyeceğim" dedi.

Eskişehir Bağları Danişmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu bir kişi, 5 yaşında olduğu öğrenilen bir çocuğu taciz etmesiyle birlikte balşayan olaylar, kontrolden çıktı. Toplanan binlerce vatandaş, tacizci şahsı linç etmek için adeta mahalleyi ateşe verdi. Yabancı uyruklulara ait iş yerini ve araçların kundaklanmasına kadar giden olayları yatıştırmak için İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın bölgeye geldi. Emniyet Müdürü Aydın, vatandaşlarla bizzat görüşerek, sakin olmalarını ve gereğinin yapılacağını söyledi. Kalabalığa seslenen Emniyet Müdürü Aydın, "Tepkinizi gösterdiniz. Sizi anladık, mesajınızı aldık. Bundan sonraki yapacağınız her türlü hareket sizinle ilgili konulara dönecek. Buradaki mağdur şahıs Türk değil. Şu anda şüpheli şahıs gözaltında. Mağdur şahsın sağlığıyla ilgili herhangi bir problem gözükmüyor. O şahsın ve ailesiyle ilgili sınır dışı dahil her türlü işlemlerinde size söz veriyorum. Bir hafta sonra tekrar bu mahalleye geleceğim. Bu olayla ilgili neler yaptığımızı söyleyeceğim. Lütfen ailelerinizi alın, evlerinize geçin. Biz gerekeni yapacağız, bunun sözünü veriyorum" dedi.

Emniyet Müdürü Atanur Aydın'ın vatandaşlarla konuşmasının ardından kalabalıkta azalmalar meydana geldi. Bir çok vatandaş İl Emniyet Müdürü Aydın'ın sözlerinden ikna olarak evine gitti.

Editör: Haber Merkezi